Siaučiant Europos vyrų futbolo čempionatui negalime nepakalbėti apie įspūdingiausius Europos futbolo stadionus. Vienas iš tokių „Allianz arena“ Miunchene, Vokietijoje.

Trečioji pagal dydį Vokietijoje, „Allianz  arena“ pastatyta 2005 m. Įdomu tai, kad dėl šio stadiono statybos Miuncheno piliečiai galėjo balsuoti referendume. 2001 m. spalį jie turėjo progą išreikšti savo pilietinę poziciją atsakydami į klausimą, ar verta statyti naują areną, ar geriau renovuoti senąjį Olimpinį stadioną, kuriame vyko 1972 m. vasaros olimpiada ir kuriame savo namų rungtynes anksčiau žaidė abu Miuncheno klubai – „Bayern“ ir „1860 Munchen“. 65,8 proc. referendumo dalyvių pritarė naujos arenos statybai.

Per mažiau nei trejus metus iškilusi arena pasižymi unikaliu fasadu. Kai jame rungtyniauja „Bayern“ vienuolikė, jis dėl specialiai sumontuoto apšvietimo nusidažo raudona spalva, kai žaidžia „1860 Munchen“ – mėlyna spalva, o rungtyniaujant Vokietijos rinktinei – balta spalva. Rungtynes stadione gali stebėti 69,9 tūkst. sirgalių, o vykstant Vokietijos čempionato kovoms šiaurinė ir pietinė tribūnos, kuriose iš viso telpa 10,4 tūkst. žiūrovų, lengvai paverčiamos stovimais sektoriais, skirtais sirgaliams.

Kaip tik „Allianz“ arenoje vyko pirmosios2006 m. pasaulio futbolo čempionato rungtynės tarp Vokietijos ir Kosta Rikos. Be to, Miunchenas jau triskart turėjo progą rengti Čempionų taurės finalo rungtynes.

Daugiau žiūrėkite čia.