Atėjus šildymo sezonui užgriūva įprasti rūpesčiai – sąskaitos už šildymą. Ką daryti, kad jos nebūtų tokios didelės? Atsakymas paprastas – pastatus reikia apšiltinti. Tie, kurie jau spėjo tai padaryti, džiaugiasi iki 50 proc. mažesnėmis sąskaitomis. Be mažesnių išlaidų šildymui, yra ir daugiau šiltinimo privalumų: statinių konstrukcijos apsaugomos nuo neigiamo atmosferos poveikio, mažesnė tikimybė atsirasti ant sienų pelėsiui ar grybeliui, be to, pagerėja patalpų mikroklimatas. Geriausia pastatus apšiltinti iš išorės, kadangi šiltinant iš vidaus gali susidaryti kondensatas ir drėkinti sieną.

Fasadų šiltinimo ir apdailos sistema, dar kitaip vadinama “tinkuotu fasadu” – gražus, kokybiškas ir ekonomiškas sprendimas fasadui. Kiekvienam atvejui sistema parenkama individualiai. Patikima, kokybiška ir ekonomiška pastato apšiltinimo sistema „ThermoMax“.


1. Cokolinis profilis
2. Cokolinio profilio tvirtinimo mūrvinė
3. Klijų mišinys Thermo Max
4. Šilumos izoliacinė plokštė(akmens vata arba putų polistirenas)
5. Fiksavimo smeigė
6. PVC kampo apsaugos profilis su tinkleliu 100×150
7. Armavimo tinklelis
8. Armavimo mišinys Thermo Max
9. Gruntas
10. Apdailos sluoksnis – mineralinis tinkas, dažomas fasadiniais dažais, silikatinis arba silikoninis tinkas

Kad sistema ilgai ir patikimai tarnautų, ji turi praleisti iš pastato vidaus vandens garus ir neleisti drėgmei skverbtis į pastato vidų.”Thermo max” – tai kompleksinė fasadų šiltinimo ir apdailos sistema. Jos sudedamosios dalys kaip pyrago sluoksniai nuosekliai lipdomi prie pastato fasado (mūrinio, betoninio ar kt.): gruntas, šiltinimo medžiaga, prie kurios klijuojamas armavimo mišinys su stiklo audinio pluoštu ir tinklelis, ir dekoratyvinis tinkas. Galima išskirti tris pagrindinius sistemos sluoksnius. Šilumos izoliavimo (mineralinė vata arba putplastis) sluoksnis apsaugo pastato sienas. Jo storis priklauso nuo šiluminių savybių, o medžiagos tipas – nuo priešgaisrinių reikalavimų. Armavimo sluoksnį sudaro specialūs klijai ir armavimo tinklelis; jis prilipdo dekoratyvinį (apsauginį) sluoksnį prie šiltinamosios medžiagos. Dekoratyvinis (apsauginis) sluoksnis sudarytas iš grunto ir dekoratyvinio tinko (mineralinio ar polimerinio), jį galima dengti „kvėpuojančiais“ dažais ar kitomis apdailos medžiagomis. Šis sluoksnis apsaugo šiltinimo medžiagą nuo aplinkos poveikio (kritulių, UV spindulių), taip pat padeda leidžia sukurti patrauklią fasado išvaizdą, užtikrina jos architektūrinę ir spalvinę išraišką.

Be šilumos izoliacijos, „ThermoMax“ atlieka ir garso izoliavimo funkciją, iš esmės sumažindama lauko sienų garso laidumą, taip pat priešgaisrinę funkciją.