Kai kas juos vadina kvailais, kai kas šedevrais, bet vienareikšmiškai jie patraukia visų dėmesį. Žvilgtelkime į keisčiausius pasaulio pastatus.

“Kreivas namas”, Sopotas, Lenkija

Išskirtinis projektas pradėtas statyti 2003 metų pradžioje, pabaigoje jau buvo baigtas.  Architektą įkvėpė  Jan. Marcin Szancer (garsus lenkų vaikų knygų iliustratorius) ir  Per Dahlberg švedų dailininko, gyvenančio Sopote, paveikslai.

“Miško spiralė” – Darmstadas, Vokietija

Šis Vokietijoje  esantis šedevras buvo pastatytas 1998 – 2000 metais ir pelnė austrų architektui – dailininkui Friedensreich Hundertwasser pripažinimą. Išskirtinio dizaino pastatas pripažintas dėl spalvingumo, netaisiklingų formų bei organikos dizaino. Pastatas sudarytas iš 105 butų ir restorano esančio pietinėje jo dalyje.

“Krepšys” – Ohio, J

“Longaberger krepšelis” turbūt labiausiai eksentriškas biurų pastatas . Plotas 180.000 kvadratinių metrų ir kainavo 30 milijonų dolerių. Niekas negalėjo sustabdyti, ar pakeisti, Dave Longaberger planų, pastatyti realaus objekto repliką.

“Viešoji Kanzaso biblioteka” – Missouri, JAV

Šis pastatas buvo vienas iš pirmųjų, tačiau pagrindinis Kanzaso miestelio modernizavimo projektas. Išskirtinis pastato eksterjeras pasirinktas neatsitiktinai. Miestelio gyventojai buvo apklausti, kokios klasikinės knygos galėtų  reprezentuoti jų miestą. Taip gimė šio pastato architektūra. Juo norima pritraukti žmones į biblioteką, skatinti švietimą, skaitymą.

“Namas kubas” – Roterdamas, Olandija

Šiai originaliai idėjai ikvėpimo semtasi iš 1970 – ųjų. Piet Blom, sužibėjęs kūriniais Helmonde, buvo pakvietas į Hanoverį, sukurti pėsčiųjų tako viršūnę vainikuojantį šedevrą. Jis nusprendė savo projekte naudoti kubus. Tai buvo bandymas įkūnyti mišką, kiekvienas kubas vaizduoja abstraktų medį.

“Stebėtojo statinys”, – Madridas, Ispanija

 Madridas pasipuošė išskirtiniu Vokiečių architekto kūriniu. Pastatas yra 63,4 metrų aukščio, o jo akcentas yra tuščia erdvė 36 metrų aukštyje. Pastato gyventojai gali mėgautis jame esančiu sodu bei atviru dangumi. Skirtingos blokų spalvos atspindi 9 skirtingas butų rūšis.

“Erwin Wurm: namo ataka” – Viena, Austrija

Vienareikšmiškai išskirtinis objektas. Jo autorius pasaulyje žinomas, kaip skulptorius,  Vienoje atpažįstamas, kaip namo aukštyn kojom autorius. Tai buvo ekspozicija skirta moderniam architektūros menui. Autorius – Erwin Wurm.

“Reversinis lemties loftas” – Mitaka, Japonija

Šį spalvingą architektūrinį šedevrą sukūrė Shusaku Arakawa ir Madeline Gins. Tai ne vien spalvos, architektai taip bandė išreikšti šio gyvenamųjų butų komplekso  filosofiją.  Žmonės savo gyvenamoje aplinkoje turi būti atsipalaidavę, ji privalo juos stimuliuoti ir vesti į priekį, o ne asocijuotis su nuobodžia buitimi.