„ArchiP 2011” – tai prestižinis tarptautinis architektūros konkursas. Premijos steigėjas – Maskvos leidybos namai „Salon Press“. Tai kasmetis atviras konkursas, kuris šiais metais vyko, jubiliejinį, dešimtą kartą.Kaip ir prieš dešimt metų, taip ir dabar konkurso tikslai liko tokie patys – aukštų architektūros standartų iškėlimas ir puoselėjimas, architektūros svarbos ir pačios profesijos prestižo didinimas, naujų idėjų ir projektų sklaida. Šiais metais į pagrindinius apdovanojimus – „ArchiP“ statulėles – pretendavo architektai iš Rusijos, Danijos, Jordanijos, JAV, Vokietijos, Graikijos, Latvijos, Lietuvos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Olandijos, Japonijos, Austrijos, Naujosios Zelandijos, Kinijos, Kanados, Suomijos, Prancūzijos. Septyniose kategorijose nominuota net 70 projektų.

Architektūrinės studijos „Arches“ įgyvendintas projektas „Pušies šakos“ nominuotas individualių gyvenamųjų namų kategorijoje, pelnė prestižinio Maskvoje vykusio konkurso „ArchiP 2011” premiją.

Įspūdingo dydžio – beveik septynių šimtų kvadratinių metrų ploto namas tarsi ištirpsta pušyne, susilieja su mišku.

Studijos architektams pavyko suprojektuoti neįprastos formos namą, tarsi šaka išsikerojusį tarp kieme augančių medžių ir savo apdaila susiliejantį su gamta.

 Pirmasis namo aukštas apdailintas veidrodiniu stiklu, kuris atspindi jį supančius medžius ir tarsi pranyksta, o ore pakimba pušų kamieno rusvumo maumedžių tašais apdailintas antrasis aukštas, tarsi susiliejantis su jį supančių medžių peizažu.

Namo interjeras taip pat išskirtinis, jame nėra provokuojančių detalių. Čia vyrauja medis, klasikiniai baldai, ramios spalvos. Nieko nereikalingo. Ramybės įspūdį kuria skulptūriška drožinėto natūralaus medžio siena valgomajame, kažkuo primenanti supustytą pajūrio smėlį.

„Kūrėme ramų interjerą, kuris švelniai apgaubtų žmones, nuramintų ir neerzintų. Tai prabangi ramybė, nes ramybė tampa prabanga”, – aiškino projektui vadovavęs Rolandas Liola.

Pro visus didžiulio namo langus atsiveria vaizdai į pušyną, ir šis peizažas tampa tarsi interjero dalimi – ant sienų žaidžia pro pušų šakas prasiskverbusi saulės šviesa ir šešėliai.

„Exterus“ prisideda prie sveikinimų p. Rolandui Liolai ir jo komandai laimėjus prestižinį apdovanojimą konkurse „ArchiP 2011” ir linki daug įspūdingų projektų ateityje.