309,6 metrų aukščio, 95 aukštų (23 iš jų po žeme), neįprasto dizaino dangoraižis tapo vienu įsimintiniausių Londono statinių.

Dangoraižį „The Shard“ suprojektavo italų architektas Renzo Piano. Į stiklo šukę panašaus pastato pavadinimą dar statybų pradžioje sugalvojo pats architektas (išvertus iš anglų kalbos „shard“ reiškia „stiklo šukė“). „Shard“ pastate yra daug biurų, išskirtinės gyvenamosios patalpos, prabangus viešbutis, restoranai ir kavinės.

Oficialus dangoraižio atdarymas vyko 2012 m. liepos mėnesį, tačiau pastato interjeras baigtas tik šiemet. „The Shard“ statyba kainavo 1,5 mlrd. svarų sterlingų, pagrindinis investuotojas buvo Nacionalinis Kataro bankas. Bokšto statybose dalyvavo 1 300–1 600 darbininkų. Kadangi daugelis jų yra iš skirtingų šalių, užsienio žiniasklaida šį statinį praminė „Babelio bokštu“, simbolizuojančiu tarpkultūrinį Londoną. Prie pastato statybų, be britų, prisidėjo ir lietuvai, rumunai, prancūzai, olandai. Likusieji 15 proc. darbininkų buvo iš kitų pasaulio valstybių.

Bilietas į aukščiausio visoje Europos Sąjungoje dangoraižio apžvalgos aikštelę kainuoja 24,95 svaro suaugusiems ir 18,95 svaro vaikams. Britų sostinės vaizdais galima pasigėrėti iš 68, 69 ir 72 aukštų, giedrą dieną vaizdas iš ten matyti beveik 64 km aplinkui. Be to, lankytojams siūlomi specialūs elektroniniai „teleskopai“, kurie ne tik priartina apačioje esančius objektus, bet ir suteikia apie juos visą būtiną informaciją. Kiekviename iš tokių prietaisų yra specialus ekranas, kuriame galima matyti pagrindines įžymybes dieną, naktį ir per saulėlydį, taip pat palyginti jų vaizdus skritingu metų laiku.