Kelerius metus brandinęs mintį ir bandęs ją įgyvendinti menininkas Andrius Ciplijauskas savo tikslą pasiekė – „Beepart“ kūrybinės dirbtuvės atidarytos. Jose rinktis galės visi Pilaitės gyventojai, nes čia be įvairių būrelių ir užsiėmimų ketinama pasiūlyti tiesiog išgerti kavos ir paskaityti knygą ar žurnalą.

Pavasarį į Pilaitę atgabenti jūriniai konteineriai pagaliau tapo išskirtiniu statiniu. Trys sujungti konteineriai buvo užkelti ant kolonų, apšiltinti šiaudais, fasadas uždengtas tentu. Kūrėjau taip pasielgė dėl to, kad kad šis pastatas, kaip traukos objektas, turi būti šiek tiek ekscentriškas, jo išorinės sienos šviečia.

„Beepart“ kūrybinės dirbtuvės išsiskiria savo netipišku dizainu, kitokia erdvės pajauta, bei įnovatyviais, ekologiškais sprendimais, jos yra savotiškas ekspozicinis namas kur galima pamatyti daug inovatyvių sprendimų, juos gyvai “pačiupinėti”. Iš modulių surinktas pastatas yra visiškai nepriklausomas (išskyrus elektros tiekimą) nuo miesto infrastruktūros.

Pilaitė, kaip ir Fabijoniškės, kiti rajonai, yra labai nutolę nuo centro. Ir jeigu nori paprasčiausiai ateiti, paskaityti knygą, atvesti vaiką į užsiėmimą, turi važiuoti į centrą. Taip ir iškilo „Beepart“ idėja, tačiau įkurti kūrybines dirbtuves nuo centro nutolusiame rajone nebuvo lengva. Vien leidimo išdavimas jas įkurti užtruko pusantrų metų.

„BEE part“ kūrybinės dirbtuvės yra atviros įvairioms iniciatyvoms. Jau šiandien čia renkasi mamos su mažais vaikais, vyksta jogos, šokių užsiėmimai, filmų peržiūros, įvairios akcijos.