Šių metų lapkričio 9, 10 dienomis Asociacija „Lietuvos – Vokietijos forumas“ ir tarptautinis Birutė Galdikas gamtosaugos labdaros ir paramos fondas kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais, Hanza Parlamentu bei rėmėjais Exterus surengė konferenciją „Efektyvus energijos panaudojimas. Būsto renovacija“. Konferencijos metu buvo pristatomi pranešimai iš verslo, mokslo bei teisės aktus priimančių bei vykdančių institucijų atstovų, ekspertai analizavo problemas, su kuriomis Lietuvoje susiduriama atnaujinant būstą.

Vieną aktualiausių pranešimų „Modernizavimo tikslai. Makiažas ar realybė“ pristatė bendrovės EXTERUS direktorius Rytis Mėdžius. Pranešime buvo akcentuojamos daugiabučių namų gyventojams aktualios problemos. Ką daryti, kad renovacijos metu nebūtų pasirenkamos paprasčiausios ir pigiausios medžiagos? Kodėl pigūs rangovai samdo neprofesionalius, bemokslius darbininkus? Kodėl vykdoma paviršutiniška techninė priežiūra? Rytis Mėdžius konstatavo, kad tai kompromituoja renovacijos idėją, kuri yra būtina, kad daugiabutis namas išlaikytų savo vertę, kad būtų pasiekiamas energetinis efektyvumas ir gyventojai nešvaistytų savo pinigų permokėdami už kasdien brangstančią šilumą. Pranešėjas skatino daugiabučių namų bendrijas burtis ir nebijoti atsinaujinti bei aktyviai dalyvauti renovacijos procesuose. Nuolat tikrinti ar tiekiamos medžiagos sutampa su įrašytomis dokumentuose, tam , kad būtų pasiektas gyventojų norimas rezultatas.

Konferencijos metu buvo pateiktos gerosios Estijos ir Vokietijos patirtys renovacijos srityje. Pranešimą tema „Būsto renovacijos priemonės ir įgyvendinimo patirtis Estijoje“ skaitė Lauri Suu, bendrovės KredEx vadovas ir ragino didinti pastatų energinį efektyvumą. Vienos Vokietijos įmonių atstovas J. Wortmann pristatinė temą “Daugiabučių vėdinimo techniniai sprendimai. Vokietijos patirtis” ir akcentavo, kad būtina renovuojant daugiabučius namus įrengti atnaujintą vėdinimo sistemą.

Paraleliai su konferencija vyko verslo mugė “Būsto renovacija”, kurios metu pristatytos technologijų naujovės ir sprendimai būsto renovacijos srityje. Dalyviai keitėsi verslo, mokslinėmis, investicinėmis idėjomis.

Apie konferenciją  daugiau galite paskaityti portale DELFI.