Nors Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad mokyklų remontai ugdymo procesui šiemet netrukdys, dalis Lietuvos mokyklų, kaip ir dažną rugsėjį, naujus mokslo metus pradės statybų dulkėse. Anot savivaldybių atstovų, laiku baigti darbus gali nespėti mokyklos, kurios per vėlai gavo ES paramą ar ilgai laukė konkursų rezultatų, praneša LRT.

Klaipėdos Sendvario pagrindinė mokykla – viena iš tų, kurioje šį rugsėjį statybininkai dirbs ir sugužėjus moksleiviams. Mokyklos renovaciją ES lėšomis tikėtasi pradėti vasarą, tačiau sutartis su darbų rangovu sudaryta visai neseniai – iki rugsėjo bus pakeista tik dalis langų ir elektros instaliacijos.

„Rugsėjo 1-ajai remontas tikrai nebus baigtas, nes tai neįmanoma. Darbai pradėti tiktai liepos vidury, yra kai kurių spragų su projektuotojais, kaip ir visada, kaip ir visur. Tai ir patys dabar sprendžiam, kaip rugsėjo 1-ąją atidaryti mokyklą ir kaip ji veiks“, – sako Klaipėdos Sendvario pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Alina Gedminienė.

Mokyklų vadovai skundžiasi, kad ir šiemet kartojasi ta pati bėda – pinigai mokyklas pasiekia per vėlai, konkursai trunka ilgai, darbai pradedami ne birželį, o tik vasaros viduryje. Todėl ir mokslo metus dažnai mokyklai tenka pradėti dar remonto dulkėse.

Pinigus skirstančios savivaldybės tikina, kad kosmetinius remontus, kuriems skiriamos tik kuklios lėšos, mokyklos dažniausiai baigia iki rugsėjo. Užtrunka didieji – mokyklų šiltinimo ir atnaujinimo projektai, besitęsiantys ne vienerius metus. Pavyzdžiui, sostinėje iš 38 remontuojamų mokyklų iki rugsėjo darbų nebaigė keturios.

Sostinės mokyklų remontui šiemet skiriama daugiau kaip 50 milijonų litų, Kaune – arti 30 milijonų. Už ES pinigus Kaune jau renovuojamos penkios mokyklos, dar šeši projektai pradedami.

Renovacijos projektai yra dideli, apima kapitalinį pastato remontą, kiekvieno jų vertė yra apie 3 mln. Lt. Tokių projektų trukmė 18 mėnesių – pradedant nuo finansavimo sutarčių pasirašymo.

Ministerijos duomenimis, šiemet 26 savivaldybėse planuojama suremontuoti 36 mokyklas. Iš visų finansavimo šaltinių tam skiriama beveik 80 milijonų litų.