DUK

Drėkstantis rūsys yra didelė problema. Žinoma, jeigu tai kondensatas, kuris renkasi ant sienų, tai reikia spręsti patalpų vėdinimo ir šiltinimo klausimus, tačiau jei vis dėlto tai gruntiniai vandenys – būtina hidroizoliacija.

Geriausias būdas apsisaugoti nuo gruntinio vandens – atsikasti pastato pamatus gerai juos hidroizoliuoti. Dažnai dėl kokių nors priežasčių to padaryti nėra galimybės, todėl belieka hidoizoliuoti iš vidaus. Jeigu drėkstantis pagrindas yra betonas, paprasčiausia yra naudoti cementinio pagrindo hidroizoliaciją Goldenseal. Jos veikimo principas pagrįstas cemento reakcija su vandeniu, todėl galima drąsiai ją dėti ant šlapio pagrindo. Jeigu pagrindas sausas, jį reikia papildomai sudrėkinti. Šis sprendimas tinka ir tuo atveju, jeigu yra gana stiprus vandens protėkis. Tada dar papildomai naudojamas itin greitai stingstantis cementas Goldenplug T.

Goldenseal – tai paruoštas naudoti cementinis hidroizoliacinis mišinys su specialiais priedais. Sumaišytas su vandeniu ir užteptas ant mineralinio pagrindo jis sudaro vandeniui nelaidžią dangą ir kartu praleidžia vandens garus, t. y. leidžia pastato konstrukcijoms kvėpuoti.

Prieš dengiant Goldenseal paviršių reikia sudrėkinti vandeniu. Vandens perteklius yra pašalinamas. Goldenseal maišomas su vandeniu ir dengiamas standžiu šepečiu 2 sluoksniais po 1 mm. Pirmasis sluoksnis dengiamas vertikaliai, antrasis (po 24 val.) – horizontaliai. Išdžiūvusi danga yra visiškai nelaidi vandeniui ir gali atlaikyti iki 10 atmosferų teigiamą ir neigiamą vandens slėgį. Paviršius gaunamas estetiškas ir gražus, tačiau norint galima klijuoti plyteles, dažyti ir pan.Jeigu yra stiprus vandens protėkis, skylės arba siūlės tarp konstrukcijų, naudojamas greitai kietėjantis cementas Goldenplug T. Jo reikalingas kiekis suminkomas rankomis ir užtaisomos visos skylės bei siūlės. Goldenplug T sukietėja per 2–3 minutes ir netrukus galima dengti Goldenseal mišinį.

Dažant apšiltintą fasadą ypatingai svarbu laikytis technologinių reikalavimų. Jų nesilaikant gali ne vien išblukti dažai (nesvarbu kokio gerumo ir brangumo), bet ir sutrūkinėti visa šiltinimo sistema, o vėliau nuo drėgmės poveikio pradėti ir luptis. Pateikiame keletą svarbiausių patarimų.

Technologinė pertrauka

Apšiltinimo sistema turi būti instaliuota pagal visus jai keliamus technologinius reikalavimus. Visi sluoksniai turi būti išdžiūvę – klijai, armavimo sluoksnis, grunto sluoksnis, apdailinis mineralinio tinko sluoksnis. Priklausomai nuo oro sąlygų, naujus paviršius rekomenduojama dažyti po 2 – 4 savaičių. Priešingu atveju ant neišdžiūvusio paviršiaus uždažyti dažai plėmuosis, t.y. drėgmė ir šarmai, keliaujantys lauk iš neišdžiūvusių sluoksnių, iškels dėmes. Blogiausiu atveju, jei fasade bus ypač daug drėgmės, dažai gali pradėti net luptis.

Oro sąlygos

Dažyti rekomenduojama tik esant ne žemesnei, nei +5°C aplinkos temperatūrai, o santykinis oro drėgnumas neturėtų viršyti 80-90 %. Dėl įvairių priežasčių dažnai nesilaikoma šių reikalavimų, dažoma prie 0°C arba net prie minusinės temperatūros. Tokiu atveju dažai sušąla dar prieš susidarant plėvelei, o orams atšilus ir užlijus pirmam lietui pabąla ir nusiplauna.

Karštu vasaros metu ir veikiant tiesioginiams saulės spinduliams ar pučiant stipriam vėjui dažyti taip pat nerekomenduojama, nes dažai džiūsta per greitai ir nespėja susidaryti plėvelė. Toks dažų paviršius sutrūkinėja ir taip pat praranda savo ilgaamžiškumą.

Taip pat negalima dažyti lyjant lietui, nes lietus gali išplauti dažų sudėtines dalis. Toks dažų paviršius nebeturės tvirtumą, spalva bus netolygi.

Sluoksnio storis

Dažyti reikia visada technologiškai reikalaujamu sluoksnio storiu, t.y. negalima „taupyti“ dažų, jų per daug skiesti. Dažytojo įrankai turi būti specialiai tam pritaikyti, volelis visada turi būti prisodrintas dažų Negalima dažyti per sausu voleliu – spalva bus matyti, bet reikiamo dažų sluoksnio fasadas negaus. Dažų sluoksnio storis turi būti pakankamas, kad apsaugotų fasadą nuo jį veikiančio atmosferinio poveikio ir suteiktų nepriekaištingą estetinį vaizdą. Kadangi dažų sluoksnio storis fasadams negali būti tiksliai pamatuotas, reikėtų vadovautis gamintojo rekomenduojamomis dažų sąnaudomis vienam kvadratiniam metrui.

Spalvos pasirinkimas

Taip pat labai svarbu fasado apšiltinimo sistemą dažyti kuo šviesesniais dažais. Pasirenkant tamsius tonus yra pavojus, kad vasarą kaitinant saulei sistema labai įkais, neatlaikys įtempimų ir pradės trūkinėti. Be to žymiai didesnė rizika sutrūkinėti kampams, sujungimams ir kitoms jautrioms fasado vietoms. Toks fasadas lyjant prikaups drėgmės, o pašąlus jau ir pradės trupėti. Tad nei vienas rangovas neturėtų prisiimti garantijos už galimus padarinius, jei užsakovas būtinai reikalauja ryškaus atspalvio. Todėl rekomenduojama fasado apšiltinimo sistemai dažyti rinktis spalvas, kurių šviesos refleksijos indeksas yra nemažesnis, nei 40 (100 – baltas, 0 – juodas). Šis indeksas paprastai būna nurodytas nugarinėje spalvino puslapio pusėje.

Taip pat ant ryškių spalvų žymiai geriau matysis dulkių sluoksnis, užsidedantis su laiku. Jei norėsite po kurio laiko dažus pataisyti, garantuotai matysis atspalvio skirtumas, kadangi nuo dulkių ir ultravioletinių spindulių poveikio ryškios spalvos kinta žymiai greičiau, nei pastelinės.

Visais šiais išvardintais dažymo technologijos nesilaikymo atvejais net ir patys geriausi dažai praranda savo savybes, todėl dažymo darbus atliekantys specialistai privalo žinoti šias pagrindines taisykles.

Skubėjimas ir technologijos nesilaikymas duos prastą rezultatą ir, galų gale, tokius paviršius reikės taisyti – perdažyti iš naujo, o tai dažniausiai sudaro dideles papildomas išlaidas.

Vidaus patalpų sienų išlyginimui tinka labai smulkus užbaigiamasis glaistas vidaus darbams „Semin ETS2”. Jis naudojamas kai reikia nepriekaištingo paviršiaus lygiam klijavimui arba labai lygiam, aukštos kokybės dažymui. Glaistas labai ekonomiškas, jį naudojant paviršiaus nereikia šlifuoti. Su „Semin ETS2“ sienos arba lubos įgauna tvirtą, idealiai lygų sniego baltumo paviršių, kurį galima dažyti, dengti tapetais, plonomis audinio dangomis ar dekoratyvinėmis medžiagomis.

Užsiimantys vidaus apdaila žino, jog svarbiau ne tai, kiek kainuoja glaisto pakuotė, o tai, kiek kainuoja tuo glaistu nuglaistyti visą paviršių, kiek tam reikia jėgų bei laiko ir ar ilgai džiugins gautas rezultatas. Medžiagų ir darbų sąnaudos priklauso ne tik nuo darbuotojo darbštumo, bet ir nuo medžiagų savybių: naudojimo laiko (reikia spėti sunaudoti visą paruoštą medžiagą), plastiškumo, dengimo pobūdžio ir technologijos, medžiagos savybių pastovumo ir t. t. Šios Semin glaistų savybės yra aukščiausio lygio.

Bendrovė „Semin“ (Prancūzija) garsėja kokybiškais statybiniais glaistais, savaime išsilyginančiais mišiniais, gruntais visiems paviršiams. Kompanijos gaminiai išsiskiria neįtikėtinai mažomis sąnaudomis, aukšta kokybe, nes gaminami pasitelkus naujausias technologijas. Semin glaistų sąnaudos mažesnės nei tradicinių glaistų, su jais itin lengva dirbti. Naudojant Semin medžiagas paviršių nebereikia šlifuoti.

Mediena – viena iš labiausiai paplitusių statybinių medžiagų. Todėl ne veltui ypatingai daug dėmesio skiriama medienos paruošimui, jos dažymui, lakavimui ar padengimui dažyvėmis. Yra sukurta daugybė medžiagų, leidžiančių standartinei medienai suteikti įvairių efektų. Medieną galima dažyti, lakuoti, suteikti prasišviečiantį atspalvį, sendinti, atnaujinti, apsaugoti nuo puvimo, kenkėjų, ugnies. Kiekviena iš paminėtų priemonių turi dar savų variacijų.

Mediena nuo visų kitų statybinių medžiagų skiriasi tuo, kad ji kilusi iš gyvosios gamtos. Todėl, net ir virtusi statybine medžiaga mediena išlieka gyva. Keičiantis oro drėgnumui, mediena gali trauktis arba plėstis. Medienos dažai turi būti labai elastiški ir lengvai išleidžiantys vandens garus. Jei dažai yra kieti, jie gali labai greitai suskilinėti, tuomet į plyšius pateks vanduo ir dažai pradės luptis nuo fasado paviršiaus. Jei dažai neišleis vandens garų, drėgmė pradės kauptis po dažų plėvele, susidarys pūslės ir dažai taip pat pradės luptis. Tad, jei patalpų viduje šios dažų savybės ir nėra būtinos, tai lauke jos privalomos. Įsivaizduokime lauko duris arba langus – juos vienu metu veikia dvi skirtingos temperatūros. Tad nereikia stebėtis, kad panaudojus pigius nekokybiškus dažus, šie gali labai greitai atsilupti.

Tačiau kokybiški dažai irgi nėra „vaistas nuo visų ligų“. Prieš dažant mediena turi būti tinkamai paruošta ir išdžiovinta. Norint išvengti bereikalingo medienos „vaikščiojimo“, patartina naudoti medieną, kurios drėgnumas neviršija 20%.

Ne vien drėgmė sukelia sunkumų dažant medieną. Žymiai blogesni kenkėjai yra vabzdžiai ir grybelis, taip pat chemikalai, mechaniniai pažeidimai, ugnis.

Prieš visus šiuos kenkėjus galima kovoti įvairiomis specialiomis medienos apsaugos priemonėmis. Ir tai yra būtina. Pavyzdžiui, atsiradęs medienos mėlis sėkmingai plis ir toliau net ir nudažius paviršių geriausiais medžio dažais. Todėl, dar mėlio atsiradimo stadijoje būtina medieną impregnuoti specialiu impregnantu.

Specialios medienos apsaugos priemonės naudojamos ir kovai su medienos graužikais.

Apsaugai nuo ugnies naudojami specialūs, stabdantys liepsnos plitimą, medžio lakai ir dažai, kuriais dengiami visi saugomi medienos paviršiai, įskaitant medines grindis ir parketą.

Prieš dažant ar lakuojant, medieną rekomenduojama šlifuoti sausu švitriniu popieriumi. Vandens naudojimas šiuo atveju gali pakenkti dangos kokybei. Pagrindinė šlifavimo užduotis – paviršiaus išlyginimas. Mediena visada šlifuojama pluošto kryptimi, kadangi taip užlyginami visi smulkūs grioveliai. Po to dulkės kruopščiai nuvalomos. Po pirmojo lako ar dažų sluoksnio dažniausiai atsistoja maži medžio pluošto plaukeliai, kuriuos, prieš dengiant antrąjį sluoksnį, taip pat svarbu lengvai nušlifuoti.

Po naujos medienos šlifavimo galima naudoti ir priemones, kurios pašviesina ar patamsina natūralų medžio pluošto atspalvį. Šviesinimui naudojami specialūs balintojai, o tamsinimui – dažyvės. Tokiu būdu pigesnei medienos rūšiai galima suteikti prabangesnės medienos išvaizdą.

Dar viena medienos apsaugos priemonė yra impregnavimas. Jis skirtas medienos konservavimui ir apsaugai nuo biologinį irimą sąlygojančių mikroorganizmų. Tai ypatingai svarbu medienai, naudojamai lauko sąlygose. Dažniausiai tai yra giliai įsiskverbiantys impregnantai.

Tarpinis variantas tarp impregnanto ir dalyvės yra impregnuojančios dažyvės. Jos pasižymi tuo, kad ne vien suteikia medienai apsaugą įsiskverbdamos, bet ir uždeda ploną apsauginę plėvelę. Taip pat jos paprastai turi skaidrių geležies oksido pigmentų, suteikiančių medienai apsaugą nuo UV spindulių.

Dažant tamsesnes medienos rūšis dažnai tenka naudoti specialų blokuojantį gruntą, kadangi iš tokios medienos išeinanti drėgmė dažnai išneša į paviršių tamsias dėmes. Apie tokią galimybę verta pagalvoti tuomet, jei tamsesnę medieną ketinama dažyti šviesiu atspalviu bei tuomet, jei dažoma yra ant senų neaiškios kilmės dažyvių.

Labai aktuali problema yra jau dažytų namų perdažymas. Dauguma tokių namų yra dažyta neelastingais aliejiniais dažais, todėl, kaip ir viršuje aprašyta, yra gerokai apsilaupę. Tokiu atveju patartina labai gerai nušveisti nebesilaikančius dažus bei visą paviršių gruntuoti sukibimą pagerinančiu gruntu. Tuomet pasirinkti anksčiau išvardintus reikalavimus atitinkančius norimo atspalvio dažus ir viską perdažyti.

Jei norite, kad rezultatas būtų ilgalaikis, naudokite tik specialiai medienai gaminamus dažus ir kruopščiai laikykitės gamintojo instrukcijų.

JUWEL – optimali medienos apsauga

Dažant medinį namą, labai svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas ir tinkamą dažymo technologiją. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą esminių faktų:

Visas fasadas visų pirma turi būti impregnuojamas specialiu bespalviu medienos impregnantu „Juwel-Impraegniergrund„. Šis impregnantas apsaugo medieną nuo mėlio, puvimo ir graužikų.

Labai svarbu visas vinių galvutes užtepti antikoroziniu gruntu „Ionex-Haftgrund“, kadangi bėgant laikui negruntuotos vinių galvutės pradeda rūdyti ir ant fasado atsiranda rūdžių dėmelės.

Taip pat rekomenduojame visas sakingas ir šakotas vietas papildomai gruntuoti specialiu blokuojančiu gruntu „Juwel-Holzprimer„. Taip išvengsite galimų dėmių ir sakų išsiveržimo į fasado paviršių.

Mediena yra gyva medžiaga, kuri pastoviai “dirba”. Esant sausam ir karštam orui, mediena traukiasi. Esant vėsiam ir drėgnesniam orui, mediena plečiasi. Nudažius tokį paviršių įprastais dažais, jis gali greitai suskilinėti, o tuomet nuo per plyšelius patekusios drėgmės dažai gali pradėti luptis. Nudažius dažais „Juwel-Color“ tokios problemos bus išvengta, kadangi šie dažai yra ypatingai elastingi ir atlaiko gana didelius paviršiaus įtempimus.

Kita problema iškyla tada, kai atšilus orui, mediniame fasade susikaupusi drėgmė pradeda veržtis į lauką. Paprasti dažai nepraleidžia drėgmės, todėl dažnai tokie dažai, neatlaikę išeinančių garų spaudimo, nusilupa. Dažai „Juwel-Color“ labai gerai išleidžia vandens garus, o tuo pačiu ir saugo fasadą nuo lauko drėgmės. Todėl dengiamajam sluoksniui rekomenduojame visą fasadą du kartus dažyti specialiais medžio dažais „Juwel-Color„.

Norint, kad išliktų matoma medžio struktūra, vietoj dažų galima naudoti specialias medžio dažyves. Tuomet vietoj pirmojo dažų sluoksnio rekomenduojame naudoti „Juwel-Compactlasure„, o vietoj antrojo – „Juwel-WS-Dickschichtlasur„. Tačiau šiuo atveju turime įspėti, kad kuo skaidresnį atspalvį pasirinksite, tuo prasčiau jūsų fasadas bus apsaugotas nuo ultravioletinių spindulių poveikio.

Juwel medžiagos yra specialiai sukurtos medienos apsaugai, todėl jomis padengtas fasadas bus optimaliai apsaugotas ir labai ilgai išliks gražus.

Mūsų atsakymas Jums: mes to tikrai nerekomenduojame. Dažant apšiltintą fasadą ypatingai svarbu laikytis technologinių reikalavimų. Jų nesilaikant gali ne vien išblukti dažai, bet ir sutrūkinėti visa šiltinimo sistema, o vėliau nuo drėgmės poveikio pradėti ir luptis. Pateikiame keletą svarbiausių patarimų kada ir kaip geriausia dažyti apšiltintą fasadą, kokias oro sąlygas pasirinkti, kad darbai būtų atlikti kokybiškai.

Apšiltinimo sistema turi būti instaliuota pagal visus jai keliamus technologinius reikalavimus. Visi sluoksniai turi būti išdžiūvę – klijai, armavimo sluoksnis, grunto sluoksnis, apdailinis mineralinio tinko sluoksnis.
Priklausomai nuo oro sąlygų, naujus paviršius rekomenduojama dažyti po 2 – 4 savaičių. Priešingu atveju ant neišdžiūvusio paviršiaus uždažyti dažai plėmuosis, t.y. drėgmė ir šarmai, keliaujantys lauk iš neišdžiūvusių sluoksnių, iškels dėmes. Blogiausiu atveju, jei fasade bus ypač daug drėgmės, dažai gali pradėti net luptis.
Atėjus žiemai dažnai iškyla klausimas, kokios oro sąlygos tinkamos fasado dažymui. Dažyti rekomenduojama tik esant ne žemesnei, nei +5°C aplinkos temperatūrai, o santykinis oro drėgnumas neturėtų viršyti 80-90 %. Dėl įvairių priežasčių dažnai nesilaikoma šių reikalavimų, dažoma prie 0°C arba net prie minusinės temperatūros. Tokiu atveju dažai sušąla dar prieš susidarant plėvelei, o orams atšilus ir užlijus pirmam lietui pabąla ir nusiplauna.

Karštu vasaros metu ir veikiant tiesioginiams saulės spinduliams ar pučiant stipriam vėjui dažyti taip pat nerekomenduojama, nes dažai džiūsta per greitai ir nespėja susidaryti plėvelė. Toks dažų paviršius sutrūkinėja ir taip pat praranda savo ilgaamžiškumą.

Taip pat negalima dažyti lyjant lietui, nes lietus gali išplauti dažų sudėtines dalis. Toks dažų paviršius nebeturės tvirtumo, spalva bus netolygi.

Į visus Jūsų klausimus atsakys „Exterus“ fasadų šiltinimo specialistas Ignas Rutkauskas, ignas.rutkauskas@exterus.lt

Mediena yra klasikinė gyvenamajai statybai naudojama medžiaga. Medienos konstrukcijos, lyginant su kitomis naudojamomis medžiagomis, turi nemažai eksploatacinių ir konstrukcinių pranašumų. Būdamos lengvesnės, jos suteikia daugiau laisvės architektams ir konstruktoriams įgyvendinti užsakovų pageidavimus ir gali atlikti ne tik pastato laikančiosios konstrukcijos vaidmenį, bet ir tarnauti kaip dizaino elementas. Be to, medis visada suteikia interjerui šilumos ir jaukumo.

Primename, kad turime priešgaisrinį laką Char 17, skirtą medienos konstrukcijoms apsaugoti nuo gaisro. Šis lakas užtikrina ugniaatsparumo klasę B-s1,d0. Sistema susideda iš 300 g/m2 priešgaisrinio lako ir 100 ml/m2 apsauginio lako.

Lako Char 17 privalumas tas, kad jis, skirtingai nuo impregnantų, gaisro metu išsipučia ir sudaro storą sluoksnį – barjerą nuo liepsnos. Tokiu atveju, jei gaisras greitai užgesinamas, konstrukcijos lieka praktiškai nepažeistos ir pakanka nuvalyti apanglėjusio lako sluoksnį bei po to atnaujinti priešgaisrinio lako sluoksnį (Char 17 finish).

Priešgaisrinis lakas Char 17 yra sertifikuotas Lietuvos „Gaisrinių tyrimų centro”.

Mediena – viena iš labiausiai paplitusių statybinių medžiagų. Todėl ne veltui skiriama ypatingai daug dėmesio medienos paruošimui, jos dažymui, lakavimui ar padengimui dažyvėmis. Yra sukurta įvairiausių medžiagų, leidžiančių iš standartinės medienos išgauti įvairiausius efektus. Medieną galima dažyti, lakuoti, suteikti prasišviečiantį atspalvį, sendinti, naujinti, apsaugoti nuo puvimo, kenkėjų, ugnies. Tačiau, ką pasirinkti, kad dažytas medinis fasadas, kuo ilgiau išliktų nepakitęs?

Jei norite, kad rezultatas būtų ilgalaikis, naudokite tik specialiai medienai gaminamus dažus ir kruopščiai laikykitės gamintojo instrukcijų. „Exterus” rekomenduoja vokiškus „Imparat“ dažus „Juwel Color“.

JUWEL – optimali medienos apsauga

Dažant medinį namą, labai svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas ir tinkamą dažymo technologiją. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą esminių faktų:

Visas fasadas visų pirma turi būti impregnuojamas specialiu bespalviu medienos impregnantu „Juwel-Impraegniergrund“. Šio impregnanto dėka mediena apsaugoma nuo mėlio, puvimo ir graužikų.

Mediena yra gyva medžiaga, kuri pastoviai “dirba”. Esant sausam ir karštam orui, mediena traukiasi. Esant vėsiam ir drėgnesniam orui, mediena plečiasi. Nudažius tokį paviršių paprastais dažais, jis greitai suskilinės, o tuomet per plyšelius patekusi drėgmė padės dažams nusilupti. Nudažius dažais „Juwel-Color“ tokios problemos bus išvengta, kadangi šie dažai yra ypatingai elastingi ir atlaiko gan didelius paviršiaus įtempimus.

Kita problema iškyla tada, kai, atšilus orui, mediniame fasade susikaupusi drėgmė pradeda veržtis į lauką. Paprasti dažai nepraleidžia drėgmės, todėl dažnai tokie dažai, neatlaikę išeinančių garų spaudimo, nusilupa. Dažai „Juwel-Color“ labai gerai išleidžia vandens garus, o tuo pačiu ir saugo fasadą nuo lauko drėgmės. Todėl dengiamajam sluoksniui rekomenduojame visą fasadą du kartus dažyti specialiais medžio dažais „Juwel-Color“.

„Juwel“ medžiagos yra specialiai sukurtos medienos apsaugai, todėl jomis padengtas fasadas bus optimaliai apsaugotas ir labai ilgai išliks gražus bei nepakitęs.

Atėjus vasarai visi norime papuošti savo sodybas gėlėmis, naujomis pušelėmis, tvarkingu kiemu. Tačiau ką daryti, jeigu kiemo nepuošia estetinį vaizdą praradęs namo stogas, o lėšų naujo stogo keitimui nenumatėte? Pasinaudokite Exterus pasiūlymu ir perdažyki jį ilgai išliekančiais dažais Imo-Roof Dachfarbe.

Imo-Roof Dachfarbe dažai – tai specialūs akriliniai dažai, skirti naujų ir senų stogo dangų iš šiferio, molio, betono ar pluoštinio cemento dažymui. Dažai atsparūs UV spinduliams, gerai išleidžia vandens garus, labai gerai padengia paviršių, atsparūs šviesos poveikiui. Atstumia purvą, atsparūs oro teršalams ir šarmams.

Atliekant darbus reikėtų laikytis tokio darbų eiliškumo:

1. Prieš atliekant dažymo darbus nešvarumus nuo šiferio dangos reikia nuplauti sodos tirpalu arba aukšto spaudimo vandens srove arba šiltame vandenyje drėkinamu šepečiu. Jeigu būtina, nuriebalinti.

2. Visą paviršių impregnuoti Imo-Roof Grund-LF gruntu. Jis sutvirtina šiferio paviršių, apsaugo jį nuo drėgmės įgeriamumo ir suriša asbesto plaukelius.

3. Gruntuotą šiferį  du kartus nudažyti Imo-Roof Dachfarbe dažais. Taip atnaujinta šiferio danga bus kaip nauja ir tarnaus dar daugelį metų.

Gamybinės patalpos ir sandėliai – tai neatsiejama verslo dalis, tačiau juos prižiūrėti nėra taip paprasta. Viena aktualiausių problemų – grindys, juk per dieną jomis milijonus kartų pravažiuoja tonas sveriantys autokrautuvai. Taigi, kaip jas atnaujinti, kaip remontuoti ir tvarkyti?

Exterus siūlo išeitį – italų gamintojo Tecnochem sistemą Rapitec. Rapitec tai itin tvirta ir greitai stingstanti danga pramoninių grindų remontui plonu sluoksniu. Sluoksnio storis 6-20mm!

Vieno komponento, plaušu armuotas cementinis produktas.
Nereikia grunto, tiesiog sudrėkinamas paruoštas paviršius.
Galimi skirtingi paviršiaus užbaigimo variantai. Šio skiedinio paviršių galima šlifuoti ir poliruoti išgaunant blizgų teraco efektą.
Skiedinį galima tonuoti pasirinktu atspalviu.

 

PRIVALUMAI:

  • Nėra traukumo deformacijų, dėl to nesusidaro įtrūkimai
  • Homogeniška grindų paviršiaus struktūra, neatsisluoksniuoja viršutinis sluoksnis, kaip įprastose pramoninėse grindyse, naudojant paviršiaus kietintojus;
  • Labai aukštas atsparumas mechaniniams pažeidimams;
  • Itin ilgaamžės;
  • Nelaidžios vandeniui;
  • Neįgeria naftos produktų;
  • Lengvai prižiūrimos ir valomos;
  • Estetiškas paviršius;

Atsparumas gniuždymui po 28 parų > 60 MPa
Atsparumas lenkimui po 28 parų >15 MPa

Toliau pateikiame visą informaciją, kaip reikia naudoti Tecnochem Rapitec, kad liktumėte patenkinti rezultatais ir stulbinančia kokybe.

1. PAGRINDO PARUOŠIMAS:

1.a. Pagrindo kokybė:

Pagrindas turi būti pakankamai tvirtas:

  • Kohezija  >1 MPa, tiesioginio tempimo metu pageidautina >1.5 Mpa
  • Gniuždomasis stipris >30 MPa.

1.b. Pagrindo valymas:

Pagrindas turi būti švarus, tvirtas. Reikia pašalinti visus silpnai besilaikančius sluoksnius, nešvarumus, naftos produktus ir t.t.

Tinkami metodai:

Šratavimas  

Frezavimas

Aukšto slėgio vandens srovė (2000 bar)

1.c. pagrindo remontas:

Įtrūkimai ir dideli pagrindo nelygumai sutvarkomi greitai stingstančiu remontiniu mišiniu.
Temperatūrinės deformacinės siūlės pažymimos prieš grindų remontą ir išpjaunamos praėjus 24 val.
Siūlės išvalomos ir užpildomos dvikomponenčiu poliuretaniniu hermetikuTecnoseal plo/plv

Minimalus remontinio sluoknio storis 6mm.
Sluoksnio storis gali būti reguliuojamas įrengiant žyminius.

2. Pagrindo prisotinimas

Prieš pradedant darbus pagrindas turi būti prisotintas vandeniu. Geriausiai pagrindą gausiai laistyti dieną prieš ir vėliau prieš pradedant darbus. Pagrindas turi būti drėgnas, tačiau ant paviršiaus neturi likti balų.

Oro ir grindų temperatūra turi būti tarp  +5°C ir +30°C.  Lauko sąlygomis nepatartina dirbti esant pastoviam tiesioginių saulės spindulių poveikiui arba stipriam vėjui.

3. Skiedinio paruošimas :

Vandens kiekis:25 kg maišui naudojama 2.75-3 kg švaraus vandens.
Į maišyklę pilamas reikiamas vandens kiekis, vėliau mišinys.
Griežtai laikytis nurodyto vandens kiekio. Maišoma 7-8 minutes iki išgausime vientisą skiedinį.

Primygtinai patariame naudoti vertikalios ašies maišykles.  Tinkamą maišyklę galite išsinuomoti pas mus biure.

4. Paskleidimas  :

Mišinys paskleidžiamas ant pagrindo ir išlyginamas su liniuote. Sudėtingiems ir porėtiems pagrindams patartina pirma teptuku paskleisti ploną skiedinio sluoksnį ant tvarkomo pagrindo ir po 45 min. lieti pagrindinį remontinį sluoksnį.

5. Paviršiaus užbaigimas (po  2-3 val)

 

Paviršius užtrinamas rotaciniu šlifavimo aparatu “malūnsparniu”.

 

6. Siūlių pjovimas

Siūlių pjovimas atliekamas remontiniam sluoksniui visiškai sustingus.

7. Eismo atnaujinimas :

15-25 MPa Gniuždomasis stipris pasiekiamas jau po 5-6 valandų, priklausomai nuo temperatūros ir oro drėgnumo.

Visit Our BlogVisit Our BlogVisit Our BlogVisit Our Blog