“Exterus” džiaugiasi suteikta galimybe prisidėti prie Vilniaus dailės akademijos (VDA) tarptautinio menininko centro “Nidos meno kolonija” š.m. lapričio mėnesį organizuoto meno projekto, kurio  metu senas angaras Nidoje paverstas vientisu gatvės meno kūriniu.

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Nidos meno kolonija, 2011 m. pradėjusi meno, rezidencijų ir edukacijos centro veiklą, ruošiasi naujam etapui, kurio metu likusioje nerekonstruotoje seno, „sovietinius laikus“ menančio sandėlio dalyje įrengs intensyviems doktorantūros kursams, parodoms, kinui, koncertams, konferencijoms ir kitiems VDA bei kitų organizatorių projektams pritaikytą centrą. Senasis sandėlis dar prieš renovaciją pergyveno daugybę meno procesų, kurių metu VDA studentai čia rengė parodas, Thomo Manno festivalio metu buvo demonstruojama kino programa, vyko meno ir edukacijos kūrybinės dirbtuvės.

Artėjant pastato rekonstrukcijai, o tai reiškia, angaro nugriovimui, menininkai ir “EXTERUS”  nusprendė nors trumpam atgaivinti jo nutrupėjusį fasadą. Piešinio koncepciją padiktavo Nidos gamta, vietinės aktualijos (maistą iš Kolonijos gyventojų vagiantis nusikaltėlis meškėnas) ir „EXTERUS“ – suteikta dažų paletė. Lapkričio 1-3 d. išaugęs stilizuotas, trimis planais išdėstytų medžių miškas, pereinantis į kirtimą, susiliejo su rudens nuspalvinta gamta. Be to, erdviškumo efektą menininkai sukūrė pridėdami iš piešinio „išlipančių“ elementų. Rapolas Vosylius ir Petras Navickas pasiūlė „ant medžių“ prikalti skirtingų dydžių inkilus, į kurių vidų įmontavo saulės baterijos lemputę, tad piešinį apžiūrėti verta ateiti ir sutemus – per dieną sukaupta šviesa pagyvina naktinį mišką pro inkilų skylutes sklindančiomis švieselėmis. Ant sienos „apsigyveno“ ir Aisčio Kavaliausko pieštas meškėnas, kurio akys tamsoje atspinti į jį nukreiptą šviesą.

“EXTERUS” džiaugiasi rezultatu ir linki „Vilnius Street Art“ festivalio menininkams bei Nidos meno kolonijai dar ilgai džiuginti ir stebinti savo darbais ir idėjomis.

Paruošta remiantis: nidacolony.lt