“Prieš dešimtmetį “SPA Vilnius” Druskininkuose tapo pirmuoju šio kurorto atgimimą išpranašavusiu vieversiu. Dabar su tokiu pat entuziazmu atveriame sveikatingumo centro Anykščiuose duris”, – paralelių įžvelgė “SPA Vilnius” generalinis direktorius Valdas Trinkūnas.

Exterus komanda taip pat džiaugiasi jog galėjo prisidėti prie Anykščių miesto SPA sveikatingumo centro.

Projekto autorius architektas S. Pamerneckis pasakojo, kad rekonstruojamo senojo pastato architektūra faktiškai nepakito. „Nors buvo įvairių minčių, nusprendėme išsaugoti pagrindinius statinio tūrius ir charakterį, kurie atliepia ano laikotarpio stilistiką. Tačiau baseino pastatą projektavome įdomesnį, jam pasirinkome nestandartinę elipsės formą. Kadangi gamtos veiksnys buvo labai svarbus, siekėme, kad objektas darniai įsikomponuotų į bendrą erdvę, kad tas baseino tūrio įvaizdis nebūtų svetimas. Galima sakyti, kad išraiška ir stilistika pastatas primena kankorėžį. Naudojamos trikampės formos dėkingos tuo, kad formuojant tūrį leidžia sukurti perėjimą, tad nesimato laužytų ovalo linijų“, – aiškino S. Pamerneckis. Tam, kad iš bendro konteksto pastatai pernelyg neišsiskirtų, jiems parinktos dvi dominuojamos, prie gamtinės aplinkos derančios spalvos – tamsiai pilka ir gelsvai rausva.

Architektų viziją pavertė realybe

Senojo pastato rekonstrukcijos ir naujojo statybų darbus įgyvendinusio generalinio rangovo – bendrovės „Conresta“ – direktoriaus pavaduotojas gamybai Ernestas Šeženis pripažino, kad šiame projekte iššūkių nestigo. „SPA pastatas išskirtinis ir architektūriškai, ir statybų požiūriu – čia daug sudėtingų sprendimų, mazgų.

Bendrovės „Conresta“ atstovas pripažino, kad įgyvendinant „SPA Vilnius Anykščiai“ projektą daugiausia išmonės ir profesionalumo pareikalavo metalinio elipsės formos kupolo konstrukcija. „Pirmiausia jį teko apšiltinti, o kad būtų hermetiškas, sandarus – virš jo buvo formuojamas dar vienas karkasas. Šis buvo tvirtinamas prie pagrindinio kupolo, kad konstrukcija atlaikytų vėjo apkrovas. Buvo priimti sprendimai, kurie padėjo išvengti šalčio takelių atsiradimo. Virš karkaso buvo formuojami vadinamieji spygliai, pagaminti iš atskirų segmentų – jie turėjo idealiai sueiti į norimą formą. Tai labai sudėtingas ir didelio preciziškumo reikalaujantis darbas“.

Ventiliuojamiesiems fasadams buvo tiektos skirtingų gamintojų aukšto slėgio laminato (HPL) plokštės. Bendrovė „Exterus“ tiekė itin aukštos kokybės pilkos spalvos HPL plokštes „Fundermax“, kurios pasižymi ypatingu tvirtumu, atsparumu aplinkos poveikiui, blukimui, be to, nuo šių plokščių lengvai nuplaunami grafičių dažai. Šios ypatybės garantuoja, kad „Fundermax“ plokštėmis apdailintas fasadas bus patvarus ir ilgai išliks estetiškas.

Parengta remiantis http://sa.lt/