Mediena – viena iš labiausiai paplitusių statybinių medžiagų. Todėl ne veltui skiriama ypatingai daug dėmesio medienos paruošimui, jos dažymui, lakavimui ar padengimui dažyvėmis. Yra sukurta įvairiausių medžiagų, leidžiančių iš standartinės medienos išgauti įvairiausius efektus.Medieną galima dažyti, lakuoti, suteikti prasišviečiantį atspalvį, sendinti, naujinti, apsaugoti nuo puvimo, kenkėjų, ugnies. Tačiau, ką pasirinkti, kad dažytas medinis fasadas, kuo ilgiau išliktų nepakitęs?

Jei norite, kad rezultatas būtų ilgalaikis, naudokite tik specialiai medienai gaminamus dažus ir kruopščiai laikykitės gamintojo instrukcijų. „Exterus” rekomenduoja vokiškus „Imparat“ dažus „Juwel Color“.

JUWEL – optimali medienos apsauga

Dažant medinį namą, labai svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas ir tinkamą dažymo technologiją. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą esminių faktų:

Visas fasadas visų pirma turi būti impregnuojamas specialiu bespalviu medienos impregnantu „Juwel-Impraegniergrund“. Šio impregnanto dėka mediena apsaugoma nuo mėlio, puvimo ir graužikų.

Mediena yra gyva medžiaga, kuri pastoviai “dirba”. Esant sausam ir karštam orui, mediena traukiasi. Esant vėsiam ir drėgnesniam orui, mediena plečiasi. Nudažius tokį paviršių paprastais dažais, jis greitai suskilinės, o tuomet per plyšelius patekusi drėgmė padės dažams nusilupti. Nudažius dažais „Juwel-Color“ tokios problemos bus išvengta, kadangi šie dažai yra ypatingai elastingi ir atlaiko gan didelius paviršiaus įtempimus.

Kita problema iškyla tada, kai, atšilus orui, mediniame fasade susikaupusi drėgmė pradeda veržtis į lauką. Paprasti dažai nepraleidžia drėgmės, todėl dažnai tokie dažai, neatlaikę išeinančių garų spaudimo, nusilupa. Dažai „Juwel-Color“ labai gerai išleidžia vandens garus, o tuo pačiu ir saugo fasadą nuo lauko drėgmės. Todėl dengiamajam sluoksniui rekomenduojame visą fasadą du kartus dažyti specialiais medžio dažais „Juwel-Color“.

„Juwel“ medžiagos yra specialiai sukurtos medienos apsaugai, todėl jomis padengtas fasadas bus optimaliai apsaugotas ir labai ilgai išliks gražus bei nepakitęs.

           Fasadas dažytas “Juwel Color” 2006 m.          Fasadas dažytas “Juwel Color” 2006 m., nuotrauka 2012 m.