Saulėtekio bendrabučiai suprojektuoti architekto B. Krūminio ir pastatyti 1974-1978 m., šiandien atrodo nepatraukliai. Ilgai ieškotas atsakymas, kaip rekonstruoti susidėvėjusius taip vadinamo „Niujorko“ studentų bendrabučių Vilniuje, Saulėtekyje fasadus, pamažu įgauna pavidalą.

Tarp trečią kartą architekto M.Valevičius pateiktų 4 fasadų rekonstrukcijos pasiūlymų Vilniaus architektūros-urbanistikos ekspertų taryba rado potencialų variantą. Pagal jį esami balkonai bus pakeisti naujais, lengvais, prie fasado primontuojamais balkonais.

Pirmuose projekto svarstymuose buvo pabrėžta, jog skiriamasis studentų miestelio bruožas yra šešėlių ritmika fasade, todėl pageidaujama šį architektūrinį charakterį išsaugoti. Tai būtų išlaikyta įrengiat siūlomus naujus balkonus, tačiau jų ažūrinis dugnas turėtų būti betoninis.

Kad po modernizavimo bendrabučių architektūrinė vizualizacija liktų kuo artimesnė originaliai idėjai ekspertai patarė atsisakyti spalvų balkonuose ir laiptinių blokuose. Taip pat rekomenduojama paekspermentuoti su fasadinėmis apdailos medžiagomis ir rintis ilgaamžiškesnes, nei siūlytos akmens masės plytelės.