Vis labiau skubančiame ir vis tiek niekur nespėjančiame pasaulyje norisi turėti vietą, kur gali ramiai pasėdėti vakare po darbo vienas ar savaitgaliu pagurkšnoti vyną su draugais, todėl daugelis stengiasi įsirengti terasą ar bent balkoną paversti poilsio kampeliu. Tačiau mūsų lietingame krašte tokios erdvės retai gali likti atviros: viena, lietus ir sniegas kenkia viskam, kas palikta neuždengta, antra, vanduo pro nekokybiškai įrengtą hidroizoliaciją gali prasiskverbti į sienos konstrukciją ar apačioje esančias patalpas ar balkoną. Kaip kokybiškai tai sutvarkyti?

Paprastai ir patikimai įrengti hidroizoliaciją galima naudojant Italijos gamintojo “TECNOCHEM” medžiagas. Balkonams ir terasoms idealiai tinka cementinio pagrindo elastinga hidroizoliacinė sistema „MuCis Elastplast Roll 10“. Sistemą sudaro dviejų komponentų (milteliai + polimeras) hidroizoliacinė membrana, stiklo audinio tinklelis ir juosta kampams. Cementinio pagrindo hidroizoliacija, palyginti su bitumine, tarnauja kur kas ilgiau ir yra ekologiška, nes neturi jokių skiediklių. „MuCis Elastplast Roll 10“ sudėtyje yra specialių priedų – korozijos inhibitorių. Šie priedai migruoja iš membranos gilyn į gelžbetoninį pagrindą ir apsaugo viduje esančią armatūrą nuo korozijos.

Prieš įrengiant hidroizoliaciją, reikia įsitinkinti, kad pagrindas švarus ir netrupantis. Pagrindas gali būti betonas ar net senos, tačiau tvirtai besilaikančios plytelės. Jeigu tarp betoninių plokščių yra siūlės, jas užpildome poliuretaniniu hermetiku “Tecnoseal”. Kai paviršius labai porėtas arba dirbama labai karštomis sąlygomis, pirmiausia paviršių reikia nugruntuoti.

Toliau maišome polimerą su milteliais iki vientisos masės. Dengti galima mentele, voleliu ar teptuku. Ant horizontalių paviršių patogiausia naudoti mentelę. Dengiame dviem sluoksniais po 1,6–2 kg/m². Į pirmą sluoksnį skandiname stiklo audinio tinklelį. Į kampus ir ant siūlių tarp betoninių plokščių dedame kampų juostą. Antrą sluoksnį galime dengti po 6–12 valandų, priklausomai nuo oro sąlygų. Bendra medžiagos išeiga – 3,2–4 kg/m², dangos storis – iki 2 mm. Ant viršaus galima klijuoti plyteles ar įrengti žalią stogą.