Fibrobetonas architektūroje naudojamas pakankamai neseniai. Jau pats pavadinimas pasako, kad tai yra betonas su fibra – stiklo pluoštu.

Kadangi Lietuvoje ši medžiaga dar tik žengia pirmuosius žingsnius ir yra labai mažai žinoma, daugelis ją painioja su fibrocementu. Derėtų pasakyti, kad tai absoliučiai skirtingos medžiagos. Vienintelis jas tikrai vienijantis bruožas yra tai, kad abi naudojamos fasadų apdailai.

Fibrobetonas visais parametrais toli lenkia fibrocementą. Savaime aišku ir kainuoja jis gerokai brangiau. Tai medžiaga, neskirta ekonominės klasės projektams. Fibrobetono pagalba kuriama išskirtinė, kokybiška ir ilgaamžė architektūra.

Tikslumo dėlei pateiksime keletą esminių skirtumų tarp fibrobetono ir fibrocemento:

Sandara: Kaip ir minėta, fibrobetonas – tai visiškai natūralus betonas, armuotas stiklo pluoštu ir stiklo audiniu. Tuo tarpu fibrocementas susideda iš cemento, celiuliozės bei sintetinio pluošto.

Ekologiškumas: Kadangi fibrobetone cemento dalis yra labai maža, jo gamyba prisideda prie šiltnamio efekto nepalyginamai mažiau (beveik du kartus), nei fibrocemento gamyba.

Ilgaamžiškumas: Betonas yra amžina medžiaga.

Spalvos patvarumas: Fibrobetonui spalvinti yra naudojami tik neblunkantys metalų oksidai ir plokščių spalva yra nekintanti.

Patvarumas: Fibrobetonas yra labai atsparus mechaniniams pažeidimas. Visi jo fiziniai parametrai nepalyginamai aukštesni, nei fibrocemento.

Architektūrinės galimybės: Visų pirma – betonas yra klasika ir tinka prie visko. Didžiulis fibrobetono privalumas, kad vos 13 mm storio plokštės gali būti didžiulių formatų, net virš 4 m ilgio.

Taip pat fibrobetonas gamybos metu gali būti liejamas formomis. T.y. gaminami forminiai elementai fasadams, pvz. U, L ar kitų formų profiliai. Tokios galimybės naudojant fibrocementą nėra.

Maža to – fibrobetono plokštės gali būti formuojamos 3D !

Fibre C plokštės, gaminamos vokiečių gamintojo Rieder, yra vienareikšmiškas lyderis tokio tipo produktų gamyboje. Fibre C plokštes garsiausi pasaulio architektai naudoja išskirtiniams savo projektams. Zaha Hadid yra viena iš jų.