Atšilus orui vis daugiau laiko stengiamės praleisti lauke. Spartus gyvenimo tempas ne visada leidžia ištrūkti į gamtą, tačiau tie, kurie prie namo ar vasarnamio turi įsirengę terasą, gali niekur nekeliaudami mėgautis šiluma.

Terasų gamybai dažniausiai naudojama medis, o medis yra gyva medžiaga, jį veikia ir saulės spinduliai ir žiemą ant terasos besikaupiantis sniegas, vanduo, temperatūrų pokyčiai, pelėsiai, grybelis. Todėl medieną reikia apsaugoti specialiomis priemonėmis. Dauguma siekia išlaikyti natūralų medžio grožį, todėl naudoja skaidrias impregnuojamąsias medžiagas. Reikėtų atminti, jog horizontalių paviršių dangos yra mažiau atsparios aplinkos poveikiui, nei vertikalūs paviršiai, todėl jų paviršių apsaugai, impregnavimui ir dažymui naudojamos specialios tam skirtos medžiagos.

Nuo visų minėtų „priešų” lauko medieną puikiai apsaugo, išryškina jos grožį, originalių spalvų suteikia Rubio Monocoat Exterior linijos produktai.

Rubio Monocoat Exterior linijos produktai specialiai sukurti lauko medienos priežiūrai. Visi šios linijos gaminiai ekologiški, jų sudėtyje nėra lakiųjų organinių junginių, todėl dirbant su jais nėra nemalonaus kvapo. Alyva bei kitos priemonės yra visiškai parengti naudoti (originalios standartinės spalvos sumaišomos gamykloje Belgijoje) ir su jais dirbant nereikia jokių specialių žinių, tad naudoti gali kiekvienas. Darbui nebūtina speciali įranga – galima naudoti paprastas kempinėles ir teptukus.

Rubio Monocoat alyvos reakcija su mediena vyksta molekulių lygmenyje – gaminys ne įsigeria į medį, bet susijungia su pačia ląsteliena, tad nelieka pavojaus, kad dirbant su sakinga mediena po kurio laiko apsauginis sluoksnis tiesiog atšoks. Būtent taip atsitinka naudojant įprastas medienos apsaugai skirtas medžiagas. Iš medienos besisunkiantys sakai juos tiesiog išstumia.

Priklausomai nuo naudojamos medžiagos, darbų eiga gali skirtis, tačiau pagrindiniai žingsniai būtų tokie:

1. Paviršių pakanka nuplauti vandeniu, jei yra papilkėjimų – reikia pavalyti specialiu valikliu, leisti išdžiūti.

2. Gruntą padengti skudurėliu, minkštos medžiagos voleliu, kempine ar purkštuvu.

3. Po 1 val. padengti paviršių alyva skudurėliu, minkštos medžiagos voleliu, kempine ar purkštuvu.

4. Po 10-15 min. nuvalyti perteklių.

5. Paviršių galima ekploatuoti po 24 val.

Rubio Monocoat gruntas apsaugo nuo blukinančio UV spindulių poveikio, grybelio, drėgmės ir pelėsio. Alyva suteikia paviršiui atsparumą drėgmei. Grunto ir alyvos naudojimas užkertą kelią lignino irimui – vienai pagrindinių medienos silpnėjimo priežasčių.

Šiais laikais daugeliui aktualus klausimas – kaina. Minėti gaminiai, įvertinus kainos ir kokybės santykį, gerokai lenkia kitas medienos apsaugos medžiagas. Vieno litro alyvos užtenka padengti 30-50 m2 ploto. Ši alyva dengiama tik vienu vieninteliu sluoksniu. Spalvos persidengimų padaryti neimanoma, nes alyvos reakcija vyksta tik su dar nesureagavusiais medienos celiuliozės plaušais.

Rubio Monocoat Exterior produktai suteikia medienai ne tik ilgaamžę apsaugą, bet ir išryškina medienos grožį, suteikia originalius atspalvius ir estetinį grožį, leidžia pajusti natūralaus medžio pojūtį ir šilumą.