„Miestai yra pasaulio ekonomikos varikliai ir daro didžiausią poveikį aplinkai. Mūsų planetos vystymasis arba išnykimas priklauso nuo miestų. Todėl toks centras kaip „The Crystal“ yra plačių galimybių ir konkrečių sprendimų vieta“, – „The Crystal“ atidarymo ceremonijoje kalbėjo „Siemens“ prezidentas ir generalinis direktorius Peteris Löscheris.

Daugiau negu 6300 kvadratinių metrų plotą užimantis „The Crystal“ yra puikus efektyvaus energijos naudojimo pavyzdys. Čia išeikvojama 50 proc. mažiau energijos ir išsiskiria 65 proc. mažiau anglies dvideginio nei panašaus pobūdžio pastatuose. Šildymo ir aušinimo poreikius miestų plėtros centre patenkina atsinaujinantys energijos šaltiniai. Be to, fotovoltinė sistema čia kuria ekologišką elektros energiją, taip pat surenkamas lietaus vanduo.

Maždaug pusantrų metų statytas miestų plėtros centras, esantis karalienės Viktorijos pakrantėje, šiandien gali būti vadinamas ryškiu Londono architektūriniu akcentu ir vienu iš aplinkai draugiškiausių pastatų pasaulyje. Į šį projektą „Siemens“ investavo maždaug 35 mln. eurų. Jį suprojektavo įmonė „Wilkinson Eyre Architects“, vyriausiasis architektas Alex Kyriakides. Centre eksponuojama didžiausia pasaulyje tvariai miesto plėtrai skirta paroda, egzistuojantys infrastruktūros sprendimai, kurie gyvenimą miestuose paverčia kokybiškesniu ir draugiškesniu aplinkai.

„Siemens“ Kompetencijų centro, kuris įsikūręs „The Crystal“ pastate, ekspertai dalyvauja vykstančiuose moksliniuose tyrimuose, plėtoja technologijas ir sprendimus skirtus ateities miestų infrastruktūrai.