Šis objektas puikiai atskleidžia fantastiškas TERRART®-keramikos sistemos panaudojimo galimybes. Architektas Piano siekė parodyti, kaip „miestas praeities patirtį apjungia su dabartimi“. Architektas iš Genujos kurdamas panaudojo Berlynui tipišką akmeninį fasadą, tačiau jo nemistifikuodamas. Buvo sukurtas modernus 64.000 m² fasadas, kuris statinių grupei turėjo suteikti išskirtinį ir nepakartojamą charakterį. Šie išsikelti apipavidalinimo uždaviniai buvo įgyvendinti panaudojant firmos NBK keraminę sistemą. Bendras panaudotos keramikos plotas su įvairiomis detalėmis sudaro 78.000 m².

Potsdamo aikštė iki II Pasaulinio karo buvo viena iš gyviausių Europos aikščių, svarbi miesto transporto arterija, su aplink įsikūrusių daugybe barų, kavinių, kino teatrų ir kitų pramogų vietų. Karo metu dauguma pastatų buvo subombarduoti, išlikusieji buvo nugriauti statant Berlyno sieną. Po Berlyno sienos griuvimo buvo nutarta atkurti 480.000 m² dydžio zoną ir daugeliui metų Potsdamo aikštė tapo didžiausia statybų aikštele Europoje. Čia išdygo Debis bokštas, suprojektuotas to paties R. Piano, kompleksas Sony center, kuriame įsikūręs IMAX teatras ir dangoraižis su komercinės paskirties patalpomis.

Nauja didžiulė požeminė metro stotis, prekybos galerijos ir pramogų centras Potsdamo aikštei įpūtė naujos gyvybės. Aikštėje kasdien apsilanko ir gausybė turistų.