Pasaulyje jau yra pastatų, iš kurių galima stebėti povandeninį gyvenimą. Pavyzdžiui, Maldyvuose veikia povandeninė klubo salė ir restoranas. Tačiau niekur iki šiol nepastatytas povandeninis viešbutis.

Lenkijos architektai laužo taisykles, suprojektuotas povandeninio viešbučio prototipas „Water Discus Hotel“ gali būti realizuotas iki 2014 metų.

Povandeninį viešbutį sudarys du diskai: 30 metrų spindulio plieninis diskas, kuris bus panardintas į 10 metrų gylį, bei beveik toks pat diskas virš vandens. Diskai bus sujungti penkių kojų ir vertikalaus veleno pagalba, kuriame bus įrengtas liftas.

Povandeniniame diske suprojektuota apie 20 viešbučio kambarių, išdėstytų palei jo briauną, kad iš kiekvienos gyvenamosios patalpos langų būtų matyti povandeninis kraštovaizdis. Antrajame diske bus viešbučio aptarnavimo ir bendros patalpos.

3 tūkst. tonų sveriančio povandeninio disko balastas bus vanduo, sutelktas rezervuare, įrengtame objekto dalyje virš vandens. Avarinės situacijos atveju rezervuaras atsivertų ir, išleidus vandenį, diskas išnirtų, aiškina specialistai.

Viešbučio, kuris bus statomas Gdynėje, Baltijos jūros pakrantėje, projektui lėšų gauta iš ES fondų.