Panašu, jog Saudo Arabijos karalystės galvos labai neblogai išmano, kaip konkuruoti su kaimyninėmis arabų valstybėmis. Nors šiuo metu aukščiausias pastatas pasaulyje yra Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) sostinėje Dubajuje stūksantis 823 metrų aukščio dangoraižis „Burj Khalifa“, 2016-aisiais pasauliui paskelbti, kas iš tiesų yra galingiausias Arabijos pusiasalyje ir planetos rekordininko vardą JAE milžino paveržti turėtų Džidos miesto gatvėse iškilsiantis 1000 metrų aukščio elegantiškas dangoraižis-bokštas. Tai būtų pirmasis pastatas pasaulyje, pasiekęs 1 km aukštį.

Bendrovė, pastačiusi Londono „Shard“ dangoraižį, pasirinkta ir naujo pastato Saudo Arabijoje, statybų prižiūrėtoja.

Arabiškąjį ateities rekordininką projektavo Čikagoje įsikūrusi bendrovė „Adrian Smith + Gordon Gill“ (beje, tas pats A. Smitas projektavo ir Dubajuje stovintį „Burj Khalifa“). „Karalystės Bokštas“ bus trilapio formos. Idėją statyti būtent tokio pavidalo pastatą įkvėpė vizualią augimo dykumoje metaforą įkūnijanti vietos dykumų augalija.

Kilometrinio aukščio bokšte bus 157 aukštai, o jo plotas – 500000 kvadratinių metrų. Pastato vertė – 1,23 mlrd. JAV dolerių. Tai naftos turtingos Saudo Arabijos biudžete – tik menkas lašas. Iš viso Džidos miesto infrastruktūros plėtrai ir vystymui skirta 20 mlrd. JAV dolerių.

„Karalystės bokšto“, žvelgsiančio tiesiai į Raudonąją jūrą, statybos truks mažiausiai penkerius metus.

„Karalystės bokšte“ įsikurs penkių žvaigždučių viešbutis, prabangūs apartamentai, erdvė biurams, apžvalgos aikštelė ir didžiausia pasaulyje ornadžerija.