Nauja, visiškai integruota saulės sistema, susideda iš patrauklios architektūros bei saulės energijos.

Aurubis Finland Oy supažindino su pasaulinio lygio inovacija –  saulės kolektoriai integruotais į architektūrinio pastato fasadą, kurį dengia nepatinuotas varis. Ši saulės energijos gavimo sistema, kai kolektoriai yra integruoti į fasadą be jokių architektūrinių kompromisų, atveria visai kitas galimybes saulės energijos panaudojimui. Aurubis sukūrė unikalią, energiją gaminančią sistemą, kurios sudedamosios dalys, tokios kaip saulės kolektoriai, yra pats fasadas ar pastato stogas.


Aurubis Nordic Solar sistema jungia išorinį patinuoto vario patrauklumą ir paslėptą saulės energijos gavimo sistemą. Šilumos perdavimo mechanizmas yra po variu, kuris yra ant fasado. Kai saulė šildo fasadą arba stogą šiluma surenkama. Aurubis Nordic Solar sistema gali būti pritaikyta pagamintiems lakštams, profiliams ir kasetėms. Taip pat galima pasirinkti įvairias spalvas, nuo patinuoto žalio vario atspalvių iki mėlynų ar rudų atspalvių. Patinuotas varis padidina saulės energijos pasisavinimą lyginant su natūraliu variu.

Aurubis Nordic Solar sistema:

• Derinama su visais Aurubis pagamintais fasado ar stogų lakštais, profiliais ir kasetėmis.

• Greitas ir lengvas tvirtinimas dėl aukštos gaminių kokybės.

• Didelė patinuotų paviršių įvairovė.

• Veikimo principas panašus į kitas saulės energijos sistemas, kurios yra ne iš stiklo.

• Pritaikyta pagal pastato specifikacijas.

Ši Nordic Solar sistema yra lanksti ir atskirai pritaikoma individualiam pastatui. Efektyvus energijos naudojimo sprendimas yra tinkamas šildymui, vėsinimui, vandens šildymui spa centruose, administraciniuose pastatuose, viešbučiuose, mokyklose ir kt.

Nordic Solar sistema yra vienas iš Aurubis atsakų į pasaulinį iššūkį mažinti anglies dioksido išsiskyrimą ir didinti atsinaujinančių šaltinių vartojimą. Varinio fasado puikus šilumos laidumas ir saulės energija yra puiki kombinacija tiek vidaus rinkai tiek pasaulio.

Pirma šios inovacijos ekspozicija buvo parodyta bendradarbiaujant su Pori miestu (Suomija), kada buvo atidaromas naujas miesto plaukimo baseinas 2011 metų Rugsėjo 24dieną. Naujasis plaukimo baseinas sujungtas su miesto šildymo tinklu tad saulės energija naudojama gaminti elektrą bei apšildyti pastatą.

Plaukimo baseinas turi dviejų tipų saulės kolektorius. 80 kvadratinių metrų pastato fasado uždengto patinuotu variu, kuris paslepia Aurubis integruotą saulės sistemą ir 200 kvadratinių metrų tradicinių saulės kolektorių ant stogo. Bendras saulės kolektorių produkcijos lygis per metus yra 120,000 kWh (20,000 kWh per sienas ir 100,000 kWh per stogą). Papildomai yra 360 m 2  saulės elektros energijos plokščių pačiame pastate, kurios pagamina apie 45,000 kWh elektros energijos kiekvienus metus. Energija, gaunama iš saulės kolektorių padengia 5% baseino šildymo poreikių, o saulės elektros energijos plokštės padeda padengti 3% elektros poreikio.

Tikimasi jog ši sistema tarnaus 40 metų.

Aurubis taip pat gavo paramą iš “Tekes Functional Materials” ir  iš  draugiškų aplinkai visuomeninių organizacijų vystyti šią sistemą.