Liepą šurmuliuos ne tik įprastiniai architektų dienos renginiai, bet ir kasmetinis studentų idėjų konkursas “SIKON”.

SIKON‘as – studentiškų idėjų turnyras, vykstantis jau 3 dešimtmečius iš eilės. Tai vienas svarbiausių architektūrinių renginių. Būsimi architektai noriai išbando kūrybines jėgas neakademinėje aplinkoje, suranda bendraminčių, diskutuoja.

Renginio tikslas – skatinti kūrybiškai bendradarbiauti įvairių aukštųjų mokyklų studentus. Per beveik tris dešimtmečius SIKON‘o turnyre rungėsy ir išgarsėjo daug Lietuvos architektų: R. Palekas, K. Lupeikis, G. Vieversys, T. Grunskis, S. Rinkevičius, A. Baldišiūtė.

Šių metų SIKON‘as – netradicinis, nes bus rengiamas rekordinį 25 kartą. Kaip ir kiekvienais metais renginys su koncertais ir pramogomis vyks apleistose teritorijose, pastatuose visoje Lietuvoje ir suvažiavimo metu studentai, kurs instaliacijas pagal numatytą temą. Festivalio pabaigoje profesionali ir kompetentinga komisija apdovanos įdomiausius darbus.

SIKON’o projektas vyks 2012 m. liepos 6-8 d. “EXTERUS” džiaugiasi galėdamas prisidėti prie projekto ir  kartu su organizatoriais  žada apdovanoti  laimėtojus prizais.