Įdomus naujos poilsio zonos sukūrimo projektas sėkmingai startavęs šių metų birželį, šį savaitgalį jau uždaro savo pirmąjį, sėkmingą poilsio sezoną. Taigi, kas ta Svencelė? Ką poilsiautojai ten veikia? Pasakoja idėjos autorius, architektas Lukas Rekevičius.

 „Konteinerių mintis atsirado 2009 metais. Buvo pats krizės įkarštis, ir visi ieškojo būdų taupyti, ieškojo, kuo pakeisti tradicinę statybą. Taip pat ryšium su krize spaudoje buvo daug informacjos apie uostuose visame pasaulyje susikaupusius jūrinius prekybinius konteinerius. Tos konteinerių krūvos ir nauja ūkinė realybė, pagimdė planą Svencelės rekreacinę teritoriją pradėti vystyti nuo konteinerių miestelio.“ – Exterus pasakojo L. Rekevičius.

Svencelės rekreacinė gyvenvietė yra 2005 metais prasidėjęs projektas, sukursiantis naują ~300 namų gyvenvietę rytinėje Kuršių marių gyvenvietėje. Urbanistinę koncepciją rengė  Andrė Baldišiūtė kartu su olandų architektų studija Karres en Brands. Svencelė yra urbanistinės konversijos projektas, paverčiantis seną apleistą antynų fermų teritoriją į naujos, Lietuvoje nematytos erdvinė kokybės poilsio kompleksą, kurios esminis šūkis – pritraukti žmogų prie vandens, o esminė kompozicinė ašis – kanalų sistema, įgalinanti visus naujuosius svenceliškius pamiršti automobilius ir per atostogas naudotis tik laivais.

„Visada manėme, kad šios koncepcijos realizacija turėtų prasidėti nuo kažkokio grandiozinio projekto – uosto statybos, jachtklubo atsiradimo ar pan, kas sukurtų magnetą, trauką į šią vietą. Tačiau atsitraukę supratome, kad trauka į šią vieta JAU yra, šimtai žmonių kiekvieną savaitgalį ten susirenka plaukioti burlentėmis ir aitvarais, ir viskas ko reikia – suteikti jiems minimalius patogumus – dušą, tualetą, kavinę, lygią aikštelę palapinei, namelį su švariais patalais pernakvojimui. Taip atsirado konteinerių projektas, prie kurio dirbo daug architektų architektų – Andrė Baldišiūtė, Milda Rekevičienė, Lukas Rekevičius, Algis Neniškis, Ignas Uogintas (studijos ABAU ir AKETURI ARCHITEKTAI).“ – dėstė idėjos autorius.

Konteinerių projektas yra pagamintas iš 35 jūrinio stiliaus konteinerių, kuriuos pagamino šilališkiai Raimex, 23 konteineriai yra gyvenami – likusiuose kavinė, tualetai, dušai, sandėliukai ir t.t.

„Konteineriai ir pati Svencelė visų pirma yra skirta buriavimui (arba jo stebėjimui, ką daro neaptikėtumėt kaip daug žmonių), tačiau kartais nebūna vėjo. Todėl viename antynų fermų prūde įrengėme wakeboard’o kabelį – vandenlentes arba vandens slides traukiantį trosą, kuris suteikia minioms mūsų klientų veiklos nevėjuotomis dienomis.
Labai didelio dėmėsio susilaukė kavinė. Ji labai maža, todėl gali pasiūlyti labai mažą meniu, ir tik šviežių produktų, nes jų tiesiog nėra kur sandėliuoti, bet tas kuklumas ir specifinis 4 patiekalų meniu buvo sutiktas su didžiuliu entuziazmu ir generavo geras pajamas.
Šiaip sezoną suvėlavome pradėti beveik dviem mėnesiais (pradėjom tik birželio viduryje), tačiau savo pirmų metų finansinį planą įgyvendinome su kaupu.“

Paskutinį rugsėjo savaitgalį Svencelė poilsiavietė kviečia visus į sezono uždarymą – „Gear Changing party – indėnų vasara“ ir ragina rezervuoti nakvynę www.svencele.lt. Po uždarymo kurortas veiks tik tada, kai bus vėjo ir nebus šalta bei tikisi atsidaryti sausio mėnesį  SnowKite Fiestai.