Vieno  garsiausio lietuvių kilmės menininko – tapytojo Vytauto Kasiulio (1918-1995) – kūryba galiausiai ras savo namus ir Vilniuje. Istoriniame pastate, Goštauto gatvėje įrenginėjamas V. Kasiulio kūrinių muziejus, kuriame bus saugoma ir eksponuojama dailininko našlės Bronės Kasiulienės Lietuvai dovanota 921 V. Kasiulio paveikslų kolekcija.

2010-ųjų rudenį iš Paryžiaus atgabenti dailininko aliejinės tapybos kūriniai, pastelės, akvarelės ir guašo technikos kūriniai, piešiniai ir eskizai, litografijos, parodų plakatai ir afišos, taip pat asmeniniai dailininko daiktai ir archyvas.

V. Kasiulis – vienas iš nedaugelio lietuvių menininkų, pasiekusių pripažinimą pasaulyje. Paryžiaus ir Niujorko moderniojo meno muziejai, Prancūzijos, JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Danijos, Šveicarijos, Vokietijos, Argentinos, Australijos ir kitų šalių dailės galerijos bei kolekcininkai tebesaugo šio dailininko, pelnytai meno kritikų vadinto vienu įdomiausių XX a. antros pusės Paryžiaus mokyklos tapytojų, kūrinius.

Pastatą, kuriame veiks V. Kasiulio darbų ekspozicija, kone prieš šimtmetį tuometinė Rusijos caro administracija pastatė specialiai muziejui. Vėliau čia veikė Mokslo akademijos biblioteka, Revoliucijos muziejus, o pastaruosius du dešimtmečius pastate buvo įrengta muziejinių vertybių saugykla. Šiandien pastatas renovuojamas ir bus pritaikytas lankytojams, konferencijų rengimui, vertybių saugojimui. Atnaujinamas neoklasicizmo stiliaus pastato fasadas, kuris dažomas įpatingais perlo efektą turinčiais fasadiniais dažais, kurie yra atsparūs purvui bei atmosferiniam poveikiui, todėl puikiai tinka renovuoti istorinius pastatus.