Ne vieną šimtmetį varis yra naudojamas statyboje, dėl dviejų pagrindinių priežasčių – ilgaamžiškumo ir natūralaus grožio.

Suomijos vario gamintojas Aurubis, kartu su Pori (Suomija) miestelio bendruomene džiaugiasi pristatydami 17,5 mln. eurų kainavusį plaukimo kompleksą. Tai yra didžiausias Suomijos visuomeninis pastatas, specialiai suprojektuotas gaminti šilumą ir elektrą iš saulės ir visa tai vario pagalba.

Komplekse yra 360 kv.m. fotovoltinių plokščių Aurubis Sunwire, kurios gamina energiją. Aurubis Sunwire yra vario pagrindo plokščia viela, kurios pagalba ir yra sujungiamos visos reikalingos medžiagos energijos gaminimui. To visiškai pakanka komplekso baseino šildymui bei kitiems būtiniems poreikiams.

Aurubis – vario gamintojas, numeris vienas Suomijoje, dabar tapo ir pirmaujančiu saulės juostų gamintoju. Kompanija realizavo komplekso fasadą, kuriame buvo įprojektuotas varis bei natūrialią šildymo, elektros sistemą, kurios pagrindas vario viela.

Plaukimo komplekse yra 8 eilių, 50 metrų baseinas, kuriame galima rengti tarptautines varžybas, masažo kabinetai, treniruoklių salės, kavinės, barai bei konferencijų salės.