Dar nespėjusiems pasidomėti, kas ir kodėl išrausė VU teritorijos pakraščius Saulėtekyje, pranešime džiugią žinią! Tai „Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras“ (MKIC). Šis pastatas turėtų atverti duris 2012 metų pradžioje ir pasitikti mus šūkiu „Vieta, kur idėjos virsta realybe“.

MKIC stebina savo neįprastu fasadu. Architektų užmojus padėjo įgyvendinti projekto rangovas AB „YIT Kausta“ ir fasadinių medžiagų tiekėja įmonė „EXTERUS. Statyboms panaudotos 3 metrų ilgio keraminės plokštės. Pastato fasadai pasvirę, todėl panaudota 15 skirtingų modelių plokščių. Tai pirmas toks projektas pasaulyje, NBK Ceramic naująjį Vilniaus universiteto bibliotekos pastatą ketina eksponuoti metinėje savo knygoje.

Architektai: R. Palekas, M. Zemlickaitė, A. Palekienė, L. Sužiedelytė, A. Barzda pasistengė, kad pastatas „įsipaišytų“ į aplinką. Mat pamiškė, kurioje įsikurs MKIC, ir pastatas, imituojantis riedulius, turėtų sudaryti vieningą vaizdą ir priminti Lietuvai būdingą kraštovaizdį.

Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras yra tik pati pradžia numatomo kurti Saulėtekio slėnio, kurio steigėjai yra Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, AB „Alna“, UAB „Bitė GSM“ bei UAB „Ekspla“. Ateityje čia planuojama perkelti keletą Vilniaus universiteto fakultetų, Lietuvos mokslinių institutų, įkurti verslo įmones.

Tai integruota Saulėtekio technologijų slėnio dalis. Projektas pradėtas rengti 2004–2006 metais, o 2009 m. buvo pasirašyta sutartis dėl projekto „Nacionalinio atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centro“ (MKIC) finansavimo ir administravimo. Finansavimas gaunamas iš Europos regioninės plėtros fondo (85 milijonai litų) ir Lietuvos Respublikos biudžeto (15 milijonų litų).

MKIC paskirtis yra skatinti žinių ekonomikos plėtrą Lietuvoje, remti studijų, mokslo ir verslo augimą bei vystimąsi. Centro fizinė ir virtuali aplinka turėtų skatinti mokslinį bendradarbiavimą, mokslinius tyrimus, stimuliuoti mokslo, studijų ir verslo sąveiką, be to būti tinkama erdve ne tik rinkti informaciją, ja dalintis, bet ir bendrauti bei ilsėtis.

Daugiau informacijos ir pasisakymų: http://www.youtube.com/watch?v=gBbM2C3BAXY