Š.m liepos 4 d. Exterus visus sukvietė į Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salę pasiklausyti ir sudalyvauti organizuojamoje konferencijoje „Žalieji stogai – privalumai, galimybės, sprendimai“.

Augalais apželdinti stogai tampa vis populiaresni ne tik užsienio miestuose, bet ir Lietuvoje, todėl Exterus konferencijos metu stengėsi supažindinti su žaliųjų stogų galimybėmis ir sprendimais juos įrengiant.

Žalių stogų pranašumai: gražūs, ilgaamžiai (saugo hidroizoliaciją nuo temperatūrinių svyravimų, ultravioletinių spindulių), sumažina temperatūrą didmiesčiuose, didina oro drėgnumą, mažina CO2 išsiskyrimą, mažina lietaus nuotekų kiekį mieste liūties metu sugerdami dalį vandens.

Dėl šių privalumų architektai žalius stogus vertina labai teigiamai ir projektuodami naujos kartos namus nevengia jų papuošti žaluma.

Žali stogai būna labai įvairūs. Konferencijos metu buvo pabrėžta, kad įrengti žalią stogą nėra taip paprasta, todėl pasitaiko daug klaidų. Taisyti konstrukcijos, termoizoliacijos, hidroizoliacijos ar kitas klaidas žaliame stoge žymiai sudėtingiau ir brangiau nei įprastame. Todėl teisingai parinkti stogo konstrukciją, suprojektuoti, naudoti kokybiškas ir ilgaamžes medžiagas ir preciziškai atlikti darbus labai svarbu.

Exterus rekomenduoja šiuos žaliųjų stogų medžiagų gamintojus: Nophadrain – gamina visiškai išbaigtas sistemas nuo hidroizoliacinio sluoksnio iki augmenijos. Tecnochem – hidroizoliacijos sistema., Foamglas – pūsto stiklo termoizoliacinė medžiaga, absoliučiai nelaidi vandens garams ir visiškai neįgeria vandens. Dėl šių savybių puikiai tinka žaliems stogams.

Išsamesnės informacijos, galite teirautis Exterus prekių grupės vadovo Vytauto Jakubausko, +370 698 89047.