Mūsų atsakymas Jums: mes to tikrai nerekomenduojame. Dažant apšiltintą fasadą ypatingai svarbu laikytis technologinių reikalavimų. Jų nesilaikant gali ne vien išblukti dažai, bet ir sutrūkinėti visa šiltinimo sistema, o vėliau nuo drėgmės poveikio pradėti ir luptis. Pateikiame keletą svarbiausių patarimų kada ir kaip geriausia dažyti apšiltintą fasadą, kokias oro sąlygas pasirinkti, kad darbai būtų atlikti kokybiškai.

Apšiltinimo sistema turi būti instaliuota pagal visus jai keliamus technologinius reikalavimus. Visi sluoksniai turi būti išdžiūvę – klijai, armavimo sluoksnis, grunto sluoksnis, apdailinis mineralinio tinko sluoksnis. Priklausomai nuo oro sąlygų, naujus paviršius rekomenduojama dažyti po 2 – 4 savaičių. Priešingu atveju ant neišdžiūvusio paviršiaus uždažyti dažai plėmuosis, t.y. drėgmė ir šarmai, keliaujantys lauk iš neišdžiūvusių sluoksnių, iškels dėmes. Blogiausiu atveju, jei fasade bus ypač daug drėgmės, dažai gali pradėti net luptis.

Atėjus žiemai dažnai iškyla klausimas, kokios oro sąlygos tinkamos fasado dažymui. Dažyti rekomenduojama tik esant ne žemesnei, nei +5°C aplinkos temperatūrai, o santykinis oro drėgnumas neturėtų viršyti 80-90 %. Dėl įvairių priežasčių dažnai nesilaikoma šių reikalavimų, dažoma prie 0°C arba net prie minusinės temperatūros. Tokiu atveju dažai sušąla dar prieš susidarant plėvelei, o orams atšilus ir užlijus pirmam lietui pabąla ir nusiplauna.

Karštu vasaros metu ir veikiant tiesioginiams saulės spinduliams ar pučiant stipriam vėjui dažyti taip pat nerekomenduojama, nes dažai džiūsta per greitai ir nespėja susidaryti plėvelė. Toks dažų paviršius sutrūkinėja ir taip pat praranda savo ilgaamžiškumą.

Taip pat negalima dažyti lyjant lietui, nes lietus gali išplauti dažų sudėtines dalis. Toks dažų paviršius nebeturės tvirtumo, spalva bus netolygi.

Į visus Jūsų klausimus atsakys „Exterus“ fasadų šiltinimo specialistas Ignas Rutkauskas, ignas.rutkauskas@exterus.lt