Lietvamzdžiai iš esmės nėra patrauklus dalykas. Dauguma architektų esant galimybei stengiasi užmaskuoti juos, kad neužgriozdotų patrauklaus stogo vaizdo. Tačiau visai kitaip yra su dangoraižiu „Vandens gaudyklė“ („Capture the Rain“), kur lietvamzdžiai, ko gero, tampa svarbiausiu pastato struktūros ir konstrukciniu elementu.

XX amžiuje JAV vandens naudojimas išaugo 1000 procentų, tai yra amerikiečiai sunaudoja penkis kartus daugiau vandens negu besivystančių šalių gyventojai. „Vandens gaudyklės“ paskirtis – surinkti pakankamai vandens, kad jo pakaktų visai dienai 500 žmonių, esančių pastate. Vandens kiekis vienam žmogui (150 ltr parai) paskaičiuotas remiantis Niujorke per metus iškrentančių kritulių (lietaus) vidurkiu. Dizaineriai nustatė, kad suprojektavus pakankamai didelį stogo plotą, galima sumažinti vandens naudojimą 25 procentais.

Lenkų dizainerių R. Rychlickio ir A. Nowak suprojektuotos „Vandens gaudyklės“ paskirtis – surinkti pakankamai vandens, kad jo pakaktų visai dienai 500 žmonių, esančių pastate.

Pastato fasadas iš esmės yra piltuvo formos su įgaubtu stogu, kuris veikia kaip vandens surinktuvas. Po stogu yra didžiulis rezervuaras, iš kurio vanduo nuteka į filtravimo zoną. Lietvamzdžiai, kurie vyniojasi aplink pastatą, surenka papildomą vandenį, kuris pumpuojamas iš požeminio rezervuaro į vandens valymo sistemą.

Dizainerių nuomone, tokiu vandeniu galima skalbti, laistyti augalus, taip pat naudoti sanitariniuose mazguose. Vandentiekio vanduo būtų naudojamas tik gerti, maistui ruošti ir maudytis. Toks diferencijuotas vandens naudojimas, pasak architektų, leistų amerikiečiams geriau kontroliuoti blogėjančius vandens naudojimo įpročius.