Prieš tarptautinę architektų dienos šventę ERGOLAIN ARCHFEST ‘16: Introducing „La Biennale di Venezia ’16“ EXTERUS ir ERGOLAIN architektus kviečia praleisti naktiniame Vilniaus senamiestyje.
Birželio 16 d. (ketvirtadienio vakarą) 6 nepamirštamos ekskursijos architektams.

kvietimas

 

Susitikimo vieta – Katedros aikštėje
Pirmas ekskursijų ratas 22:00 val. (trukmė 1 val.15 min.)
Antras ekskursijų ratas 23:30 val. (trukmė 1 val.15 min.)Vienos grupės dalyvių skaičius iki 25. Skubėkite registruotis, vietų skaičius ribotas.
Registracija vykdoma internetu wp.ergolain.lt/2016e/arba telefonu Kamilė +370 8 654 25878Dėmesio! Kiekvienos ekskursijos metu lankomose vietose paslėpsime 6 „Ergolain“ ir 6 „Exterus“ logotipus. Rask juos, atsinešk į liepos 1 d. vyksiančią šventę ir būsi apdovanotas prizu.

Ekskursijų aprašymai:

1. Ekskursija VILNIAUS SENAMIESČIO PERLAI
“Saulei leidžiantis iš viduramžiško Vilniaus tamsių kampelių ir uždarų kiemų išnyra paslaptingos ir įdomios istorijos .
Vilniaus senamiestis yra istorinis miesto centras ir yra vienas įdomiausių Rytų Europos sostinių. Daugiatautis ir daugiakultūris miestas visada traukė miesto svečius ir žavėjo architektūros įvairove. Miestas gimė iš Didžiojo kunigaikščio Gedimino sapno bei tapo LDK sostine ir pagrindine Lietuvos valdovų rezidencija. Čia buvo karališkasis didžiojo kunigaikščio dvaras, čia virė gyvenimas, skambėjo muzika, čia lankėsi kitų šalių pasiuntiniai.
Šios ekskursijos metu susipažinsite su unikaliu ir išskirtiniu Vilniaus miesto senamiesčiu, pačiais gražiausiais bei žymiausiais jo objektais. Sužinosite kaip sumaniai Gediminas rūpinosi savo sostine, kokias naujoves į Lietuvą atnešė karalienė Bona, kodėl Vladislovo Vazos širdis visiems laikams liko Vilniuje ir koks Stepono Batoro indėlis į Vilniaus švietimą.
Norite sužinoti daugiau? Kviečiame prisijungti ir viską pamatyti, išgirsti bei pajusti kartu!

2. Ekskursija LIEPSNOJANČIŲ ŠIRDŽIŲ ISTORIJOS
Meilės istorijos retai būna laimingos, tačiau visais laikais net patys iškiliausi žmonės ieškojo šio jausmo, skatinusio juos drąsiausiems žygdarbiams ir beprotiškiausiems poelgiams. Šalia garsiausių vyrų visada buvo juos palaikiusių ir įkvėpusių, o kartais ir pražudžiusių, moterų.
Šiandien siūlome Jums pažvelgti į Vilniaus senamiestį ir, praskleidus šimtmečių šydą, išgirsti Barboros, nerimaujančios ir ilgesingai laukiančios mylimojo, suknelės šiugždesį, tyliai meilės žodžius šnabždantį Žygimantą Augustą, paskutinį Vladislovo Vazos atodūsį mylimosios glėbyje, išvysti slaptą mylimųjų žvilgsnį turgaus aikštėje…
Ekskursijos metu aplankysime gražiausias Vilniaus senamiesčio vietas, menančias garsių vyrų ir moterų meilės istorijas: Mindaugo ir Mortos, Vytauto ir Onos, Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės, Sofijos Tyzenchauzaitės ir Rusijos imperatoriaus Aleksandro, Jono Basanavičiaus ir Gabrielės Eleonoros, poeto Adomo Mickevičiaus ir jo mūzų bei įkvėpėjų. Išgirsime Viljamo Šekspyro plunksnos vertą istoriją apie LDK didikų Radvilų ir Chodkevičių kovą dėl turtingos nuotakos Sofijos Olelkaitės.

3. Ekskursija SENŲJŲ VILNIEČIŲ BUITIS IR KASDIENYBĖ
Ekskursijos metu sužinosite:
Kodėl XVIII a. padorios moterys nė už ką nebūtų apsimovusios kelnaičių?
Kokie žiedai puikavosi ne ant valdovų, o ant pirklių ir amatininkų moterų rankų?
Kodėl plikbajorių puotose servetėlių galus prisiūdavo prie staltiesių arba kodėl tostams skirtas taures gamintojai kiek įpjaudavo?
Kodėl kiekvienoje parduotuvėje galėjai rasti gyvsidabrio?
Kas tais laikais atstodavo tualetinį popierių?
Koks buvo „mėšlo mokestis“ ir kiek prisireikdavo vežimų ir kastuvų tiems nešvarumams iškuopti?
Kokios baudos numatytos pirmadieniais pagiriotis pratusiems meistrams?
Ką veikė elgetų cecho bizūnininkai arba… Kuo pasibaigė gatvių kautynės Vilniuje 1635 m. kovą, kai prieš žydų kvartalą siaubusią minią magistratas metė jungtinę įvairių cechų – auksakalių, siuvėjų, kalvių „armiją“?
Ar norite sužinoti daugiau?
Kviečiame prisijungti ir viską pamatyti, išgirsti ir pajusti kartu!