„Vilnius Street Art“ tai naujas „Sostinės dienų“ renginys, kurio metu miestas pasipuošia garsių Lietuvos bei užsienio menininkų tapybos, skulptūros bei meninės instaliacijos darbais. „Sostinės dienų“ renginys šiemet įvyko rugsėjo 6-8 dienomis.

„Exterus“ ir šį kartą išliko ištikimi sienoms ir prisidėjo prie sieninės tapybos ant buvusio „Lietuvos“ kino teatro, buvusios Šv. Jokūbo ligoninės fasado bei betoninės sienos esančios Odminų gatvėje projektų. Visi trys objektai yra puikiai matomose Vilniaus senamiesčio vietose. Apleisti, didelės apimties, turintys istorinę praeitį pastatai ar objektai yra viena svarbiausių sąlygų gatvės meno kūrėjams. Tai puiki aplinka atkreipti praeivių dėmesį, provokuoti, skatinti diskusiją.

Ernestas Zacharevičiaus atgaivino legendinį kino teatrą „Lietuva“:

Jurgio Tarabildos žinutė ant sienos Odminų gatvėje (kūrinys bus eksponuojamas vienerius metus):

Antanas Dubra atgaivino buvusios Šv. Jokubo ligoninės, esančios šalia Lukiškių aikštės, fasadą:

Dažnai gatvės meno darbai dėl savo turinio, provokacijos priverčia žmones piktintis. Piešiniai būna uždažomi, aptepliojami. Būna atveju kai kiti menininkai įžvelgia ką galima būtų patobulinti ir savavališkai nupiešia kažkokią naują detalę, kuri pratesia mintį ar suteikia naują prasmę kūriniui. Kino teatro „Lietuva“ fasadą atnaujinęs Ernestas Zacharevičius teigė, kad jam taip net įdomiau – toks savotiškas žaidimas. Jis savo darbus seka, grįžta prie jų, fotografuoja, stebi ką žmonės pripaišo, kokius komentarus palieka. Jei žmonės reaguoja – menininko tikslas pasiektas.

„Exterus“ siūlo būdą kaip apsisaugoti nuo niokotojų bei grafičių piešėjų. Tam yra speciali apsauga nuo grafiti.