Hamburgas – turtingas miestas, turintis savo išskirtinių savybių ir vienas iš besiplečiančių miestų Europoje, o dabar jis susidūrė su pokyčių iššūkiais.

Devintajame dešimtmetyje buvo apleisti dideli kadaise neapmokestinamo uosto prie Elbės plotai. Tačiau miesto valdžia nenorėjo palikti pastatų sugriūti ir nusprendė, kad tai yra puiki galimybė įgyvendinti „HafenCity“ plėtros projektą. Šiuo metu tai didžiausias Europoje miesto atnaujinimo projektas bei didžiausia Europoje statybų aikštelė.

Pagal 2000 m. Hamburgo valdžios institucijų priimtą planą, atkuriamas 155 hektarus užimantis plotas. Projektas toks stambus, kad išplės Hamburgo centrą 40 proc., o tame plote galės gyventi iki 12 000 žmonių ir bus sukurta iki 40 000 darbo vietų. Kol kas rasta 200 stambių investuotojų, ir visi jie pasiryžę investuoti pinigus į šviesią Hamburgo ateitį. Šioje vietoje jau gyvena apie 1 000 žmonių, tačiau tam tikri planai yra tokie ambicingi, kad, nors ir esant labai spartiems statymo tempams, „HafenCity“ turėtų būti baigtas tik apie 2025 m.

Kai kuriuose, jau užbaigtuose „HafenCity“ rajonuose visos gatvės ir pastatai sąmoningai sukurti skirtingi, tačiau jaučiamas visumos, dėl kurios ši vieta atrodo harmoninga ir nemonotoniška, bendrumas. Nors dauguma pastatų atrodo santūriai, tačiau yra ir kelios įsidėmėtinos išimtys. Viena jų – „Elbphilharmonie“ pastatas. Jį sukūrė garsūs architektai Herzogas ir de Meuronas, jų žymiausias kūrinys yra olimpinis stadionas „Paukščio lizdas“ Pekine. 

„Elbphilharmonie“ – didingas banguoto stogo stiklinis pastatas, stovintis ant 1960 m. plytinio sandėlio. Dalis „Elbphilharmonie“ fasado buvo statoma panaudojant autentiškas sandėlio plytas ir kartu derinant modernias klinkerio plytas. Šis tikrai ambicingas ir pretenzingas pastatas stovi viename „HafenCity“ pakraštyje ir taps naujaisiais „Elbphilharmonie“ orkestro namais bei jau dabar tituluojamas Hamburgo simboliu.