Europa tobulėja kartu su naujosiomis technologijomis. Olandų architektų kompanija MVRDV pasiryžo pakeisti 2009 metais uždarytą Prancūzijoje esančią “Dijon Mustard laboratoriją” į modernų “Teletech Internacional komunikacijos centrą”. Tokiu būdu norėdami parodyti, kad turint mažą biudžetą, kuris siekė 4 mln. eurų, galimą nenaudojamą pastatą paversti moderniu ir išsiskiriančiu bei funkcionaliu komunikacijos centru. Pasak architektų kompanijos, krizės kamuojamai Europai, reikia atsižvelgti į tai, kas jau yra, negriauti ir nestatyti iš naujo, o būti išradingesniems.

Prieš uždarant laboratoriją pastatas nebuvo senas, tačiau visiškai nefunkcionalus. Kompanija, turėjusi ribotą biudžetą, nusprendė pakeisti interjerą ir sumaniai perdaryti fasadą iš esmės jo nekeičiant nauju. Komunikacijos centras išsiskiria tuo, kad jo fasadas išpaišytas daugybe QR kodų, kurie praeiviams, darbuotojams bei svečiams suteikią informaciją apie “Teletech International” veiklą, vietą, darbo pobūdį. Priėjus tiesiog tereikia išmaniuoju telefonu nusiskanuoti koduką, esantį ant pastato fasado, ir visa informacija jau jūsų telefone.

Centro interjeras labai įvairus ir lankstus, pritaikytas prie skambučių centro darbuotojų lankstaus darbo valandų grafiko. Jame įrengtos patogios darbo vietos, poilsio kambariai, galerija, projektinių darbų inkubatorius, atviro bendravimo salės. Visos erdvės išdėstytos taip, kad būtų patogu dirbti ir kurti.

Projektas baigtas 2012 metų liepos mėnesį. Įdomi fasado idėja vis dar stebina praeivius ir komunikacijos centro lankytojus.

“Exterus” gali pasiūlyti nemažai apdailos medžiagų variantų tokių architektūros projektų įgyvendinimui.