Valdovų rūmų atkūrimas iki šiol visuomenėje kelia aštrias diskusijas ir abejones. Tačiau turime pripažinti, kad Lietuvoje tai išskirtinis projektas.

Valdovų rūmus ketinama pabaigti kitų metų viduryje. Dalyje baigtų rūmų vyks ES pirmininkavimui skirti renginiai, taip pat pradės veikti muziejus.

Taigi, kaip jau supratote šiuo metu Valdovų rūmų viduje vyksta apdailos darbai. Prie jų prisideda ir Exterus. Istorinio pastato karališkosios menės, kuriose bus eksponuojami itin vertingi meno kūriniai dažomos Imparat dažais Biosan, kurie yra ekologiški (VOC 0%).

Vidaus apdailai skirti dažai dažnai skiedžiami organiniais tirpikliais, kurie gaminami iš naftos produktų. Šios medžiagos dar vadinamos lakiaisiais organiniais junginiais – LOJ (angl. VOC – volatile organic compounds). Dažams džiūstant išsiskiria nuodingi garai, kurie ne juokais gali pakenkti sveikatai ir ne tik jai bet ir ypatingiems meno kūriniams. Dažai Biosan yra kvėpuojantys, ant jais dažytų paviršių nesidaugina bakterijos bei grybelis. Tokiu būdu stengiamasi apsaugoti 168 Europoje supirktus eksponatus: autentiškus baldus, gobelenus, paveikslus.

Šiandien Valdovų rūmų statybai išleista 370 mln. litų. Statybų užsakovo – Vilniaus pilių direkcijos – skaičiavimu, užbaigti visą kompleksą dar reikės iki 100 mln. litų.