Įsivaizduokite, kad dirbate pastate, primenančiame kosminį laivą, naudojančiame tik savo pagamintą energiją ir dar turinčiame kavinę, kurioje vienu metu galėtų tilpti net 3 tūkstančiai bendradarbių.

Dar 2011-aisiais metais velionis Steve Jobsas paskelbė apie Apple planus pastatyti naują apvalios formos įspūdingą pagrindinį kompanijos biurą, kuris iškiltų Silicio slėnio mieste Cupertino (Kalifornijos valstija, JAV).

Aplink rato formos pastatą numatyta pasodinti 6 tūkst. medžių. Po žeme bus pakišta tūkstančiai automobilių stovėjimo aikštelių.

Maža to, sienas iš išlenkto stiklo amerikiečiai planuoja gabentis net iš Vokietijos. „Nebus nė vieno tiesaus stiklo gabalėlio. Kaip žinote, tai nėra pigiausias būdas statyti“, – kalbėjo tuometinis „Apple“ vadovas.

Buvo planuota, kad pastatas mokslo ir technologijų slėnyje bus pradėtas statyti 2012 -aisiais metais, o kompanija į jį persikels iki 2015 – ųjų metų. Iki gigantiško pastato statybų pradžios buvo likę tik gauti Cupertino savivaldos sutikimą. Šiandien leidimas gautas, tačiau statybos stringa.

To priežastis yra išaugusi „Skraidančios lėkštės“ kaina nuo planuotų 3 milijardų iki 5 milijardų JAV dolerių. Šiuo metu Apple peržiūri projektą ir bando naujo projekto kaštus sumažinti 1 milijardu JAV dolerių.

S. Jobsas tikėjosi, kad įkurtuvės naujame biure bus švenčiamos jau 2015 – aisiais metais. Tačiau jas teks atidėti: kaip paskelbė dabartinis kompanijos vadovas Timas Cookas, Apple į jį persikraustys ne anksčiau kaip 2016-aisiais.