Vargu ar koks kitas projektas Vokietijoje sulaukė daugiau atgarsių pastaraisiais metais nei Hamburgo Elbės filharmonija. Architektas Pierre‘as de Meuronas pristatė naujosios miesto filharmonijos projektą. Prieš keletą dienų ant pastato buvo iškeltas vainikas, daugybė žmonių turėjo galimybę susipažinti su sensacingos architektūros statiniu.

Įspūdingas 110 m ilgio pastatas yra iš stiklo ir betono. Vidaus patalpose, kurių bendras plotas 120 tūkst. m², įsikurs biurai, viešbutis, kavinės, restoranai. Tačiau svarbiausia erdvė – aukščiausio lygio ir išskirtinės architektūros bei akustikos koncertų salė, kurią nuo kitų pastato erdvių skirs nepriekaištinga garso izoliacija. Salės aukštis 50 m, joje bus 2 150 sėdimų vietų. Ji bus naudojama ne tik klasikinės, bet ir džiazo ir popmuzikos koncertams.

Dalis modernaus filharmonijos pastato fasado bus mūrijama iš plytų. Bus panaudotos autentiškos plytos, iš kurių buvo sumūrytas uosto senasis sandėlis. Manoma, kad jos kadaise buvo pagamintos „Bunte Kuh“ plytinėje Liubeke. Sumaniai derinant spalvas taip pat bus naudojamos ir šiuolaikinės klinkerio plytos.

Kompleksui statyti ir investuotojui surasti buvo skelbiamas europinis konkursas. Senojo sandėlio, kurio vietoje kyla naujasis pastatas, ardymo darbai prasidėjo 2007 metų balandį. Iškilmingas naujosios Hamburgo filharmonijos atidarymo koncertas turėtų įvykti 2012 metų gegužę. Šis projektas buvo patikėtas garsiai Šveicarijos architektų firmai „Herzog and de Meuron“, kuri tikisi, kad naujoji filharmonija taps miesto simboliu.