2013 vasario 21 dieną Vilniuje vyko Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Vilniaus klubo ir EXTERUS organizuotas seminaras „Naujos stipriojo betono panaudojimo galimybės“. Seminaro metu buvo pristatyta Italijos statybinės chemijos gamintojo TECNOCHEM sukurta technologija REFOR-tec.

Stipriojo fibrobetono sistema REFOR-tec® peržengia įprastines betonui priskiriamas savybes. Tradiciškai betono gniuždomojo stiprio augimas neišvengiamai siejamas su trapumo didėjimu. REFOR-tec® technologija – tai savotiškas perversmas UHPC (Ultra High Performing Concretes) betono srityje. Remiantis šia technologija sukurti betonai savyje derina išskirtinį mechaninį stiprumą (130-280 Mpa gniuždomasis ir >70 Mpa lenkiamasis stipris) su neįprastu betonui tąsumu (trūkio energija nuo 15000 iki 20000 N/m). REFOR-tec® ne tik stiprina, bet ir ženkliai padidina konstrukcijų ugniaatsparumą. Toks savybių derinys atveria naujas galimybes panaudoti stiprųjį fibrobetoną konstrukcijų stiprinimui, remontui, seisminiam stiprinimui ir atstatymams plonu sluoksniu, esmingai nekeičiant konstrukcijos skerspjūvio matmenų ir svorio.

• Gelžbetoninių kolonų, sijų, perdangų stiprinimas keičiant statinio paskirtį, montuojant papildomą įrangą ar kitais atvejais

• Įvairių klaidų įrengiant konstrukcijas taisymas,

• Suirusių, supleišėjusių įlinkusių konstrukcijų atstatymas remontas ir sustiprinimas,

• Medinių perdengimų istoriniuose pastatuose sustiprinimas,

• Tiltų stiprinimas,

• Pastatų seisminis atstatymas ir stiprinimas

Visose šiose situacijose REFOR-tec® nurungia alternatyvius sprendimus tiek patikimumu tiek efektyvumu ir kaina. Tą geriausiai įrodo jau virš 100 įvykdytų projektų Europoje (nuo 2006 metų) ir Tarptautinio betono remonto instituto (ICRI) įvertinimas aukso medaliu kaip geriausia inovacija betono srityje 2012 metais.

Seminaro metu taip pat buvo pristatyti įvykdyti REFOR-tec® tyrimai VGTU statybinių konstrukcijų laboratorijoje, bei pirmieji projektai Latvijoje ir Lietuvoje.

Besidomintys, informacijos apie REFOR-tec® gali rasti internete www.refortec.eu ir www.exterus.lt , o taip pat rašydami el. paštu tecnochem@exterus.lt.