Griežtėjant aplinkosaugos reikalavimams ir žmonių savimonei bei kylant kuro kainoms, mūsų pastatai tampa energetiškai efektyvesniais.

Viena iš pastato dalių, turinčių didelę įtaką pastato energetiniam efektyvumui, yra fasadas.

Kad fasadas būtų šiltas ir energetiškai efektyvus, nepakanka vien gero apšiltinimo. Būtina užkirsti kelią galimiems šilumos praradimams.

Kalbant apie vėdinamą fasadą, didžiausi šilumos praradimai patiriami per metalinį karkasą bei šiltinimo medžiagos tvirtinimo detales.

Šiuo metu labiausiai yra paplitusios aliuminio karkaso sistemos dėl savo universalaus panaudojimo, mažo svorio bei patrauklios kainos. Tačiau aliuminis deja yra labai geras šilumos laidininkas ir per jį prarandamas didelis šilumos kiekis. Naudojamos termotarpinės tarp aliuminio detalių bei sienos šilumos nuostolius šiek tiek sumažina, tačiau pasiekti energetiškai efektyvų fasadą yra vistiek labai sunku.

Todėl sprendimo tampa nerūdijantis plienas, kurio šiluminė varža yra nepalyginamai geresnė, nei aliuminio.

Voekiečių gamintojas mCon anksti suprato tokį poreikį ir sukūrė pačią efektyviausią nerūdijančio plieno karkaso sistemą Europoje. Sakydami “pačią efektyviausią”, turime omenyje tai, kad jos dėka pasiekiamas pats didžiausias fasado energetinis efektyvumas su pačiu ploniausiu šiltinimo medžiagos storiu. Šis paminėtas aspektas ypatingai svarbus naujoje statyboje, kadangi kiekvienas sutaupytas fasado storio centimetras reiškia papildomus vidaus ploto kvadratinius metrus.

Pailiustravimui pateiksime pavyzdį: norint pasiekti U 0,15 W/(m2K), naudojant aliuminio karkasą su termotarpinėmis reikia ±650 mm akmens vatos. Atitinkamai naudojant mCon nerūdijančio plieno karkasą be šalčio tiltelių tereikia ±220 mm akmens vatos. Tad sutaupoma 430 mm fasado storio.

Jei tarkime turime septynių aukštų daugiabutį namą, kurio perimetras 200 m, tai reiškia, kad sutaupome viso 602 m2 parduodamo vidaus ploto. Jei, tarkime, buto kaina yra 3000,- Lt/m2, tai reiškia, kad mCon sistemos dėka papildomai išlošiame 1.806.000,- Lt.

Pati mCon sistema yra labai universali. Ją galima tvirtinti prie pačių įvairiasių pagrindų – betono, blokelių, metalo, „sandwich“ elementų ir kt. Sistema susideta iš nerūdijančio plieno strypų bei vertikalių ar horizontalių nešančiųjų profilių. Visos detalės gaminamos kiekvienam projektui, tad nereikia rinktis iš standartinio asortimento. Be to taip beveik nelieka jokių atraižų ir pan.

mCon sistema sertifikuota Vokietijos pasyvių namų asociacijos. Jos U < 0,01 W/(m2K).

Dėl nerūdijančio plieno karkaso, galite teirautis Exterus.