Šių metų vasario 8 dieną pradėti Noorderpoort mokyklos Olandijoje statybos darbai. Ilgai rengtas projektas pagaliau taps realybe, o atidarytas bus 2014 metais.

Macanoo architektų studijos suprojektuotas, 8,500 m² mokyklos pastatas, tai tarsi vila ant vandens. Mokykla bus įsikūrusi Stadskanaal miestelio viduryje, žaliuojančiame sode. Joje 1500 moksleivių galės įgyti, profesinį išsilavinimą. Specializuojamasi bus technologijų, sveikatos priežiūros ir verslo paslaugų sferose.

Žvelgiant iš toli Noorderpoort mokyklos pastatas atrodys tarsi pakilęs virš vandens, o aliuminio ir stiklo fasadas po medine karūna, suteiks pastatui išskirtinę išvaizdą. Viduje mokyklos širdis – centrinis atriumas su plačiais laiptais. Tai erdvė moksleivių susitikimams ir galimybė patekti į visus aukštus. Lauke mokiniai galės naudotis sporto kompleksu, taip pat planuojama, kad patalpomis naudosis ir įvairių sporto šakų klubai.

Olandų architektai teigia, kad Noorderpoort mokykla taps tvarios (BREEAM aukšto tvarumo reitingas) statybos pavyzdžiu kitiems. Miestelio gyventojai turės puikią vietą mokytis ir dirbti, pastate žibintų ir terasos pagalba bus sukurtas tobulėti skatinantis mikroklimatas.