Betonas tai sudėtingos struktūros kompozicinė medžiaga. Betono struktūros sudėtingumas pasireiškia tuo, kad jį sudaro skirtingo dydžio dalelės – nuo kelių mikronų dydžio cemento dalelių iki kelių centimetrų dydžio užpildų dalelių.

Šiandien šis tradicinis betono apibrėžimas jau nėra visiškai tikslus. Italai skelbia revoliuciją betono gaminimo srityje ir pristato šviesai pralaidų betoną.

Iš šios inovatyvios medžiagos pastatytas Italijos pavilijonas, kuris dienos metu atrodo lyg pastatas iš paprato betono, bet esant pastato viduje, ar žvelgiant į jį sutemus, atsiskleidžia nepaprastos šio betono savybės. Iš arčiau pažiūrėjus matyti, kad šio betono blokas turi daug nedidelių kiaurymių, kurios yra užpildytos dalinai permatoma derva.

Betonui gaminti panaudotos skaidrios dervos, kurios nekeičia kitų svarbių charakteristikų, tokių kaip atsparumas mechaniniam poveikiui ar ugniai.

Sienos iš šio betono praleidžia iki 20 procentų šviesos srauto. Tokiu būtų sumažinamos patalpų eksploatacijos išlaidos, nes sumažėja dirbtinio apšvietimo poreikis.

Ir iki šiol buvo mėginimų pagaminti permatomą betoną, dažniausiai į jį įdedant šviesolaidžių, tačiau toks būdas yra brangus. Dervos yra gerokai pigesnės, todėl galima manyti, kad ši technologija bus plačiai naudojama ateityje. Šiuo metu kvadratinio metro kaina siekia 470 eurų.