1907–1914 m. Vilniuje – kultūrinio ir ekonominio gyvenimo pakilimo metai. Mieste daugėjo veiklių prekybininkų, pramonininkų. Jie sumanė įkurti savo bendriją, kuri vienytų pirklius ir įmones, kosmopolitiškus ir naujovėms imlius, pasiturinčius Vilniaus piliečius.

Oficialus bendrijos pavadinimas – “Prekybos ir pramonės visuomeninis susirinkimas”, bet Vilniaus gyventojai ją vadino “Pirklių klubu”.

Šiandien „Pirklių klubo“ pastatas, stovintis Gedimino prospekte, jau restauruotas, jame įkurdinti A klasės biurai.

Tai padaryti buvo patikėta architektui Alfredui Trimoniui. Architektas pasiūlė prie istorinės pastato dalies prijungti naują šiuolaikiškos architektūros priestatą. Šis tapo jungtimi tarp XX amžiaus pradžioje statyto pastato Gedimino prospekte ir to paties amžiaus 6-ajame dešimtmetyje Juozo Tumo-Vaižganto gatvėje iškilusių paprastojo neoklasicizmo stilistikos rūmų, kur šiuo metu įsikūrusi Užsienio reikalų ministerija.

 
Išskirtinis, funkcionalus fasadas

Verslo centre sumontuotas dvigubas stiklo fasadas. Jis ne tik teikia papildomą vidaus komfortą darbuotojams, sulaikydamas šalia esančios gatvės triukšmą ir dalį saulės spindulių, bet ir padeda efektyviai taupyti energijos išteklius.

Vienas iš pagrindinių pastato novatoriškų sprendimų tai šildančios / vėsinančios lubos. Perdangose tarp verslo centro “Pirklių klubas” aukštų yra išvedžioti vamzdeliai, kuriais cirkuliuoja šaltnešis arba šilumnešis (priklausomai nuo metų laiko ir poreikio). Taip vėsinimo ar šilumos energija perduodama į patalpas. Toks vėsinimo / šildymo būdas yra maksimaliai komfortiškas, kadangi net ir esant dideliam šildomam ar vėsinamam plotui yra išvengiama didelių temperatūrų skirtumų.

„Pirklių klube“ taip pat įrengtas natūralus vėsinimas, kuris naudojamas tais atvejais, kai automatinio valdymo sistema nustato, kad tai ekonomiškai efektyvu. Jei lauke yra vėsiau nei patalpose ir norima papildomo vėsinimo, stoglangiai yra automatiškai  atidaromi, kad vėsesnis lauko oras galėtų patekti į patalpas.

Interjeras – modernumas ir tradicijos

Verslo centro pastato pasididžiavimas – atkurta didžioji trečio aukšto salė. Jos lubas puošia plafonas ir bareljefai, išryškinantys kadais pastatui suteiktas vertybines nuostatas, su prekybos, iškalbos, komercijos ir pelno dievo Merkurijaus simbolika. Dar viena itin svarbi interjero dalis – grafiniai piešiniai pagrindinėje laiptinėje bei restauruotos originalios jų spalvos.

Tradicijos „Pirklių klubo“ interjere jungiamos su naujovėmis ir funkcionalumu. Tai padaryti nebuvo paprasta. Architektai, norėdami sukurti jaukią dalykišką ir darbingą aplinką, šalia pastato su atkurtais raižiniais ir freskomis, kitai pastato interjero daliai pasirinko natūralaus medžio lukšto plokštes Puucomp, kartu sukurdami interjerą nepavaldų laikui. Montavimo darbus prižiūrėjo “Exterus” specialistai, kartu su tiekėjo Puucomp iš Suomijos atvykusiais profesionalais. Tokiu būdu “Exterus” prisidėjo prie projekto įgyvendinimo.

 Statybos ir restauracijos darbai jau baigti, verslo žinovai vertinantys verslo tradicijas ir neabejingi novatoriškiems sprendimams kviečiami įsikurti “Pirklių klubas” verslo centre.