Viename seniausių Vilniaus miegamųjų rajonų – Viršuliškėse, iškilęs didžiulis 21 aukšto biurų pastatas sertifikuotas „A“ energinio naudingumo klase. Tai pirmasis toks biurų pastatas Lietuvoje.
Daugiau kaip 81 m aukščio pastatas – vienas aukščiausių Vilniuje. Šio pastato statybų sprendiniai neeiliniai, jiems prireikė itin didelio statytojų atsakingumo.

„Grand Office“ yra projekto projekto autoriai architektai Gintaras Čaikauskas ir Miroslavas Šejnickis šį kompleksą vadina pionieriumi. Tai bus naujas žingsnis į antrąjį Vilniaus centrą. Verslo centro „Grand Office“ pranašumas – netolimas atstumas iki miesto centro. Šalia įrengti išvažiavimai į Kauną ir Ukmergę.

Puiki šilumos izoliacija

„Grand Office“ biurų pastatas atrodo moderniai ir smarkiai pagyvina Viršuliškių rajoną.
Trys pastato fasado pusės yra stiklinės. Stiklo fasadai pasirinkti siekiant labiau išreikšti numatytą koncepciją.

Projekte buvo numatyta, kad bendras įrengtų fasadų šilumos laidumo koeficientas turi būti 0,56 W/m2K ir tai buvo jau didelis iššūkis, bet galų gale buvo pasiektas netgi šiek tiek geresnis rezultatas – 0,53 W/m2K.
Tam, žinoma, įtakos turėjo ir „Exterus“ nerūdijančio plieno karkasas be šalčio tiltelių  mCon.

Nerūdijančio plieno strypų karkasas be šalčio tiltelių mCon sertifikuotas Vokietijos pasyviųjų namų instituto kaip atitinkantis energetiškai efektyvaus pastato standartą.

mCon VHF plus vėdinamojo fasado karkaso sistema susideda iš reguliuojamų nerūdijančio plieno strypų, aliuminio profilių bei įvairių tvirtinimo detalių. Tai be galo lanksti ir universali sistema, veikianti konstruktoriaus principu – iš nedidelio spektro standartinų detalių surenkamos pačios įvairiausios fasado apdailos tvirtinimo sistemos.

mCon VHFplus pasižymi trimis pagrindiniais unikaliais bruožais:

1. Strypai be šalčio tiltelių

Sistemoje naudojami nerūdijančio plieno strypai, laikantys apdailos svorio bei vėjo apkrovas. Dėl specifinės jų konstrukcijos, šių strypų, tvirtinamų į pagrindą, naudojama labai nedaug. Taip pat jie pagaminti iš A4 klasės nerūdijančio plieno, kur pasižymi apie 10 kartų mažesniu šilumos laidumu, nei aliuminis.
Šie strypai Darmštato (Vokietija) Pasyvaus Namo Instituto yra sertifikuoti, kaip „neturintys šalčio tiltelio“. Jų UWB von 0,01 W/(m²K).

2. Uždari profiliai

Šioje sistemoje naudojami ne įprastiniai L ar T formos profiliai, tažiau uždari profiliai, kurie montuojami taip, kad neliestų šiltinimo medžiagos – taip išvengiama papildomų šilumos praradimų.
Taip pat šių profilių konstrukcija duoda neribotą architektūrinę laisvę – juos galima tvirtinti ne vien vertikaliai ar horizontaliai, tačiau bet kuria kryptimi.

3. Universali bet kokiai apdailai

Ši sistema gali būti priderinta bet kokiai apdailos medžiagai ir bet kokiam tvirtinimo būdui.

mCon karkaso sistemos fragmentas.

Skirtingų karkaso sistemų ir šalčio tiltelių U vertės palyginimas.
Pirma, įprastos aliuminio konsolių karkaso sistemos net ir naudojant pačias geriausias termo tarpines ir esant net ir labai mažam konsolių tankiui išpildo energetinius reikalavimus tik tuomet, kai naudojama ne mažiau kaip 20 cm šiltinimo medžiagos 1 m². Šilumos praradimą didina ne tik taškiniai šalčio tilteliai konsolių vietose, bet ir visu ilgiu į šiltinimo medžiagą įsįrėžę aliuminio profiliai. Didinant šiltinimo medžiagos storį, šalčio tilteliai sumažinami labai ribotai.
Tokiu būdu pasyvaus namo standarto pasiekti neįmanoma.
Tačiau, pavyzdžiui, naudojant mCon sistemą kartu su mineraline vata 033, reikalavimas U < 0,24 išpildomas naudojant vos 14 cm mineralinės vatos. Praktikoje tai reiškia:
* Fasado apdailos sistema gerokai suplonėja.
* Ženkliai sumažinamos išlaidos karkasui, šiltinimo medžiagai, angokraščiams ir kt.
* Naudojant šią sistemą modernizuojant pastatus, išsaugoma daugiau šviesos patekimo į pastatą dėl ne tokių gilių angokraščių, kaip kad naudojant standartines sistemas.
Dėl akivaizdžių ekonominių pranašumų ir patobulinimų ši sistema buvo pavadinta VHFplus.

mCon klientai vertina VHFplus sistemos planavimo, logistikos ir montavimo pranašumus.

Parengta remiantis www.delfi.lt