S!KONas gimė 1983-iais ant tuometinių VISI architektūros studentų – A.Ambraso, G.Čaikausko ir A.Karaliaus – rankų. Iki 2004-ųjų rengtas, kaip klasikinis idėjinių projektų konkursas, vėliau S!KONas įgavo kūrybinių dirbtuvių formą.

Šiemet Studentų idėjų konkursas patyrė dar vieną pokytį. Pasirinkta vieta – Lazdynai uždavė naują temą – viešųjų erdvių atgaivinimą, taigi šiemet SIKON‘as priartėjo prie paprastų žmonių ir sprendė realias ir konkrečias užduotis, kurias sugalvojo mikrorajono bendruomenė.

Dėl to 26 – tasis Studentų idėjų konkursas pavadintas temą, problemą ir pagrindinę mintį atspindinčiu žodžiu – „Kontaktas“. Kontaktuodami su lazdiniečiais, darydami apklausas internete renginio organizatoriai sužinojo, kurios viešosios erdvės labiausiai skaudina mikrorajono, už urbanistinį projektą kadaise gavusio Lenino premiją, gyventojų širdis. Kontaktą su Lazdynų bendruomene aktyviai palaikė ir dalyviai, kūrybinių dirbtuvių metu kalbėdami su gyventojais bei kurdami savo darbus atsižvelgiant į bendruomenės poreikius. Renkant nugalėtoją renginio organizatoriai nenutraukė kontakto su bendruomene ir į komisiją pakvietė Lazdynų seniūnę Daivą Mikulskienę, atstovavusią mikrorajono gyventojų balsą ir įsteigusiai savo vardinę premiją. Skelbiant verdiktą seniūnei talkino autoritetingi architektai doc. Saulius Pamerneckis, Andrė Baldišiūtė ir dr. Liūtauras Nekrošius, kuriam dar buvo patikėtos ir komisijos pirmininko pareigos. Renginyje kaip garbės svečias apsilankė ir vienas iš jo krikštatėvių architektas prof. Gintaras Čaikauskas.

Po ilgų pasitarimų sekmadienio vakare jau buvo aiškus komisijos verdiktas. Trečią vietą užėmė komanda, kurią sudarė pirmakursiai(K. Kazlauskas, M. Pilkaitė ir S. Petraitytė) suvienyję jėgas su bakalaurais( M. Kurtinaityte ir L. Revinsku). Šis jaunatviškų ambicijų ir patirties derinys pasiūlę Lazdynų daugiabučius papuošti didelėmis jų gyventojų nuotraukomis, bei pateikė kelias futuristines viešųjų erdvių plėtros vizijas. Antrą vietą užėmė lazdynietė mergina S. Senavaitytė, sukūrusi šmaikštų ir nuotaikingą darbą, prijungdama vandens šautuvėlius prie fontano Vėjarodis. Na o pergalės laurus nuskynė komanda sukūrusi darbą „Kontaktinis suolelis“. Komandos nariai (J. Jurkonis, A. Šlapikaitė, R. Avlasaitė, J. Ingelevičius, R. Makutėnaitė, K. Štreimikytė) pasiūlė kontaktą lazdyniečiams tęsti ir ateityje. Ant raudonų savo gamybos suoliukų architektai nupiešė tris logotipus: vokelį, @ ir telefono ragelį taip kviesdami lazdyniečius parašyti savo kontaktus ir bendrauti, galbūt susirasti naujų draugų.