Menas, mokslas, architektūra kuria mūsų ateitį, tuo įsitikinę Singapūro Nanyang menų universiteto studentai, turintys galimybę studijuoti išskirtiniame architektūriniame pastate. Universitetą puošia žaliasis stogas, sudarantis sūkurio įspūdį ir kartu harmoningai jungiantis ekologiją, gamtą ir naujausias technologijas.

Nanyang menų universitetas Singapūre

Stiklo fasadas suteikia ne tik aukštos kokybės ir išraiškingumo įvaizdį, bet tuo pačiu metu apsaugo nuo ultravioletinių saulės spindulių, sumažina šilumos apkrovas bei leidžia studentams mėgautis vasaros teikiamais kūrybiniais malonumais, lepintis puikiu gamtos vaizdu. Stiklinės sienos sudaro vizualinius mainus tarp vidaus ir išorės erdvių, leidžia studentams ir dėstytojams sulieti supančio kraštovaizdžio ir universiteto interjero erdves. Universiteto studijų aplinkoje visada gausu natūralios dienos šviesos, kuri skatina kurti.

Suktas, tarsi sūkurys, žaliasis stogas Nanyang menų universitetą išskiria iš kitų miestelio architektūrinių pastatų, o lenktos linijos tarsi sukuria atviras erdves ir sulieja į bendrą visumą. Drąsi žaliojo stogo idėja tarsi nutiesia tiltą tarp architektūros ir gamtos. Ekologiškas stogas – ne tik graži architektūrinė detalė. Jis pasižymi patikimumu ir funkcionalumu, t.y. apšildo pastatą, gaivina orą. Stogo viduje įrengta drėkinimo sistema leidžia žaliuoti augalams tiesiog ant stogo viršaus taip suliedama pastatą su miestelio gamta.

Savo architektūriniu išskirtinumu Nayang menų universitetas siekia pažadinti žmonių kūrybingumą. Savo unikalia patirtimi jie bando parodyti, kad skirtingų formų ir medžiagų tokių kaip betono sienos ir kolonos, natūralaus medžio turėklai, stiklinis fasadas ir ekologiškas žaliasis stogas samplaika išskiria skirtingas erdves ir tuo pačiu jungia jas į vieną visumą.

Lietuva neatsilieka nuo pasaulio. „Extertus“ atsižvegdami į architektūros naujoves bei ekologijos problemas pristato olandiškas žaliujų stogų sistemas NOPHADRAIN. Šie žalieji stogai pasižymi patikimumu bei funkcionalumu. Galimi tiek standartiniai, tiek individualūs sistemų variantai, atsižvelgiant į projekto ypatybes. Tai visiškai išbaigta sistema, pradedant hidroizoliacijos sluoksniu, baigiant augmenija.